Prezentacje, stoiska, warsztaty, wykłady, pokazy, jak np. rekonstrukcja salutu artyleryjskiego z XIX-wiecznej armaty oraz pokaz umiejętności artyleryjskich żołnierzy 11 Mazurskiego Pułku Artylerii z Węgorzewa, to tylko część z wielu punktów programu Dni Otwartych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, w których wzięła udział grupa naszych tegorocznych absolwentów.

Cel tak wielkiego przedsięwzięcia to zapoznanie przyszłych potencjalnych studentów z ofertą kształcenia uczelni. W programie imprezy uwzględniono także nadchodzące wydarzenie, jakim jest egzamin maturalny. W związku z tym w salach wykładowych odbywały się prezentacje ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, którzy w przystępny i merytoryczny sposób przedstawili wszelkie zagadnienia i wymagania dotyczące egzaminów z języka polskiego, matematyki i języków obcych. Prezentacje bardzo ciekawe, pełne porad, przykładów najczęściej popełnianych błędów w ostatnich latach przez zdających. Nasza grupa zapoznała się z ofertą wszystkich wydziałów oraz kół studenckich działających na terenie uniwersytetu. W Centrum Nauk Humanistycznych powitała nas cała gama kolorów, dźwięków i zapachów rozmaitych potraw. Uwagę przykuwały  m.in. uroczyste mundury leśniczych oraz przyszłych żołnierzy, ogromna ryba oprowadzająca zwiedzających, ambulans Centrum Symulacji Medycznej UWM będący odwzorowaniem pojazdów, które udzielają pomocy pacjentom w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia. Różnorodność zdarzeń i bodźców. Nasze uczennice wzięły udział w grze "NAUKOWY HOROSKOP", dzięki której miały niepowtarzalną okazję poznać swoją zawodową przyszłość. Na podstawie przygotowanych pytań wskazano im, co je czeka w najbliższych kilku latach i do których z wywróżonych zawodowych karier mogą je przygotować poszczególne wydziały. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się też Radio UWM FM, Samorząd Studencki czy Fundacja „ ŻAK”. Nie sposób opisać  wszystkich przygotowanych atrakcji ani odczuć towarzyszących pobytowi w centrum. To co jednak najważniejsze,  to zadowolenie uczestników wycieczki i  przemyślenia dotyczące wyboru kierunku. Niektórzy nabrali pewności, inni doznali chwil zwątpienia wśród tylu możliwości wartych rozważenia. Już teraz życzymy pomyślnych, właściwych decyzji, których efektem będzie zawód wykonywany z pasją i dużą dozą codziennej satysfakcji.