Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem.

I. Gałczyński

Święta tuż, tuż, a to oznacza, iż nadchodzi czas wypoczynku w rodzinnym gronie. Zanim jednak zasiądziemy do wspólnego kolędowania w kręgu bliskich, zgodnie z tradycją szkoły, spotykamy się my – nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, by wspólnie wejść w klimat oczekiwania na Narodzenie Pana.  

Dnia 18 grudnia w Kętrzynie odbył się półfinał Mistrzostw Województwa w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny: ZS Kętrzyn, ZS Reszel  oraz dwie szkoły z Olsztyna.

Niestety z przyczyn technicznych szkoły z Olsztyna nie mogły przyjechać na turniej. Zagraliśmy jeden mecz 2 x 20 minut z ZS Kętrzyn.

17 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocna dłoń”  z koszami wypełnionymi pysznymi ciasteczkami i świątecznymi kartkami wybrali się z przedświąteczną kolędą do Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego  w Reszlu. Wizyta jest częścią kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”, której celem jest przede wszystkim pomoc osobom starszym, chorym, samotnym w lokalnych środowiskach.

11 grudnia uczniowie klas pożarniczych wybrali się na nietypową wycieczkę. Postanowili zgłębić tajniki pracy lotniskowej straży pożarnej w Porcie Lotniczym Olsztyn- Mazury. Jak wiadomo specyfika pracy w takim miejscu, a co za tym idzie wyposażenie w sprzęt, różnią się od typowych komend powiatowych z ich jednostkami ratowniczo-gaśniczymi. Koordynatorem wycieczki był p. J. Stawicki - przedstawiciel portu.

Dnia 11 grudnia odbyły się Mistrzostwa Rejonu w Halowej Piłce Nożnej w Kętrzynie. Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny:  ZS Kętrzyn ,  Lidzbark Warmiński,  Orneta oraz my ZS Reszel. Mecze zagraliśmy ,, każdy z każdym’’. Pierwszy mecz zagraliśmy z Lidzbarkiem Warmińskim wygrywając z nimi 2:0 ( dwie bramki strzelił Jankoś).gry online

Nasza szkoła to wyjątkowe miejsce, w którym przez okrągły rok szkolny dużo się dzieje i z pewnością nie możemy narzekać na nudę. 6 grudnia z inicjatywy uczniów świętowaliśmy „Dzień Piżamy”. Zabawa odbyła się w małej sali gimnastycznej. Cała hala wypełniona była materacami i piżamowymi przebraniami.

22 listopada zakończyły się Klasowe Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Do udziału zgłosiło się 16 drużyn: 1 BSg, 2 BS, 1 TIp, 2 GPC, 3 LO, 1 TD, 1 BSp, 4 EZA, 3 TAK/TD, 2 LO, 4 TI, 1 LO, 2 BS, 3 GPC, 1 GIg, 1 TAK. Drużyny podzielono na  4 grup, w której zagrano mecze ,, każdy z każdym’’.

W środę 4 grudnia 2019 tegoroczni przyszli maturzyści z klas LO, OZE, TE, TAK, TD i TI przystąpili do próbnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Mimo, iż egzamin dojrzałości u wielu budzi niepokój i obawę - mam nadzieję, że młodzież podeszła do zadania  w sposób odpowiedzialny i doskonale poradzi sobie zarówno podczas egzaminu próbnego jak i tego właściwego w maju.

Podkategorie