Dawid Sańko - uczeń kl. IV Technikum Informatycznego, skromny i utalentowany. Przeczytajcie jego krótką historię, a dowiecie się, dlaczego zasługuje na najwyższe słowa uznania…

„Moja przygoda z tym sportem rozpoczęła sie dosyć niedawno, bo około dwa lata temu.Wcześniej miałem kilka startów w MMA, obecnie trenuję samo bjj, ale w przyszłości ponownie chcę wystartować w formule MMA.

Niestety nie było mi dane przez te dwa lata mojej przygody z bjj trenować regularnie, tak jakbym chciał. Było to spowodowane głównie brakiem dobrego połączenia autobusowego. Trenuję bardzo rzadko, ostatnio jestem na macie kilka razy w miesiącu. Dzięki wielkiemu wsparciu trenera, mogę często jeździć na zawody. Myślę, że każdy swój sukces zawdzięczam właśnie jemu. Kiedy wracam z zawodów, każdy swój medal odwieszam na ścianę w klubie. Jest to mój mały gest, walczę nie tylko dla siebie, dla spełnienia samego siebie, ale i dla teamu. Sport ten wymaga ode mnie wielu wyrzeczeń, przede wszystkim mam na myśli dietę i  zbijanie wagi do zawodów. Mam na swoim koncie podium na takich imprezach jak: Mistrzostwa Europy w BJJ brazylijskiej federacji CBJJP, Mistrzostwa Świata w sportowym jj, Grand Prix Polski czy Rolling Spider Cup. Obecnie jestem posiadaczem niebieskiego pasa w bjj, promocję na wyższy pas otrzymałem niedawno, bo 15.01.2016. W najbliższym czasie wystartuję w Octopus Cup Łódź (16.04.2016) oraz Poznań Open federacji ibjjf (30.04.2016). Mam w planach w maju wystartować na BJJ Polish Challange w Poznaniu oraz Puchar Polski w Koninie. Po zakończeniu nauki w technikum, mam zamiar przeprowadzić się do Mrągowa, by móc regularnie trenować, od czerwca będę prowadził treningi w grupie młodszej w Husarii. Jest to zupełnie nowe doświadczenie i w pewnym sensie docenienie przez trenera. W międzyczasie będę się dalej edukował, mam w planach uczęszczać do szkoły policealnej o profilu fizjoterapeuty. Całą swoją przyszłość wiążę ze sportem, więc myślę, że obrałem dobrą drogę.