MICHAŁ SAMOTYHA

Jest jednym z dwóch naszych lokalnych youtuberów, jego kanał ma już prawie 6500 subskrypcji. Grafik z powołania. Prowadzi własną stroną internetową związaną z jego twórczością graficzną, gdzie prezentuje swoje pomysły i  prace. Michał to uzdolniony uczeń klasy I Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Skromny, zawsze uśmiechnięty, ambitny.

 

Poznajcie go. Napisał parę słów o sobie. Obejrzyjcie jego dotychczasowy twórczy dobytek. Subskrybujcie, lajkujcie. Promujmy lokalne talenty J

O sobie…

„Od małego uwielbiałem tworzyć. Rysowałem, wycinałem, wyklejałem. Byłem bardzo pomysłowym dzieckiem. Moją kreatywność zawdzięczam rodzicom, bo to oni pobudzali we mnie szczególną wyobraźnię. Z biegiem czasu moja twórczość i zainteresowania zmieniały się. W szkole podstawowej zacząłem interesować się filmem. Wtedy też odkryłem portal YouTube, który całkowicie mnie pochłonął. Na początku nie myślałem o nagrywaniu, skupiałem się bardziej na samym oglądaniu i podziwianiu różnych twórców.

Miałem w klasie kolegę, miał na imię Piotr. Posiadał podobne zainteresowania do moich. Często rozmawialiśmy o filmach naszych ulubionych internetowych twórców. Piotrek był bardziej obeznany w tych sprawach. Sam tworzył już amatorskie filmy. Po jakimś czasie namówił mnie na założenie swojego pierwszego kanału. Przyszedł do mnie, zainstalował odpowiednie programy m. in. do montażu, nagrywania, animacji i grafiki. Następnie pokrótce je wytłumaczył.

Można powiedzieć, że właśnie tutaj rozpoczyna się cała moja historia. Z grafiką, animacją i nagrywaniem.

Kanał YouTubehttps://www.youtube.com/c/samotyha

Strona graficznahttps://emdesignn.wixsite.com/mdesign

Przez pierwsze dni nie za bardzo potrafiłem cokolwiek wykonać. Oglądałem poradniki i właściwie to z nich uczyłem się podstaw. Po wielu chwilach spędzonych przy „YouTubowej encyklopedii” zacząłem tworzyć własne projekty. Nie były one najlepsze, ale najważniejsze, że były wykonane przeze mnie! W tym czasie na kanał wstawiłem swój pierwszy film, jednak nie należał on do najlepszych produkcji…

Z biegiem czasu coraz więcej tworzyłem. Nagrywałem kolejne filmy, wykonywałem coraz to lepsze projekty graficzne i podejmowałem się jeszcze bardziej skomplikowanych animacji.

W tym czasie rozwinąłem swoje graficzne umiejętności do tego stopnia, że zacząłem wykonywać zlecenia. Odzywało się do mnie naprawdę dużo osób. Zamówienia były bardzo różne, od zwykłych bannerów, po różne animacje. W pewnym momencie nie wyrabiałem się tym wszystkim. Miałem już odpowiednio dużo umiejętności i doświadczenia, więc postanowiłem wykonywać zamówienia za opłatą. Na początku były to niewielkie kwoty, ale byłem z siebie naprawdę dumny gdy mogłem zobaczyć pierwsze w całości zarobione przeze mnie pieniądze.

W międzyczasie nagrywałem filmy na swój kanał. Jednak nie miały one prawie wyświetleń. Subskrybcji również było niewiele. Postanowiłem wziąć byka za rogi i założyłem kolejny kanał. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. Widzowie przybywali bardzo szybko. Po roku miałem już ponad tysiąc subskrybcji, co było dla mnie niezwykłym osiągnięciem (szczególne, że na starym kanale przez prawie 3 lata zdobyłem ich zaledwie 150).

I właśnie na tym kanale nagrywam do dnia dzisiejszego. Miewałem krótsze lub dłuższe przerwy, chwile załamania, lecz nigdy się nie poddałem.

Przez cały czas powtarzam sobie cytat Philipa Wylie’go:

Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach.

W taki sposób doszliśmy do teraźniejszego mnie.

Jestem Michał Samotyha – internetowy twórca, grafik

Niektórzy pytają mnie jak do tego doszedłem, odpowiadam im:

,, Ja tylko realizuję swoje marzenie”

                                                                                     I wam też to polecam…”