Aby Święta Bożego Narodzenia
były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok – Dobrym Czasem.

I. Gałczyński

Święta tuż, tuż, a to oznacza, iż nadchodzi czas wypoczynku w rodzinnym gronie. Zanim jednak zasiądziemy do wspólnego kolędowania w kręgu bliskich, zgodnie z tradycją szkoły, spotykamy się my – nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, by wspólnie wejść w klimat oczekiwania na Narodzenie Pana.  

I tak w piątek 20 grudnia w hali sportowej zapanował iście świąteczny klimat. Naszym oczom ukazały się pięknie udekorowane stoły, a na nich różnorodne potrawy wigilijne. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu p. Waldemar Mieszkowski, który złożył wszystkim zebranym świąteczne życzenia, a następnie wręczył nagrody uczniom z klas grafiki i poligrafii cyfrowej, którzy wzięli udział w konkursie za najładniejszą kartkę świąteczną 2019. Decyzją jury tj. grona pedagogicznego, największą ilość głosów otrzymał projekt A. Sztabińskiej. Drugie miejsce zajął K. Bieniek, a trzecie D. Zając. Gratulujemy kreatywności i życzymy kolejnych twórczych sukcesów. P. Julita Okrąglewska wyróżniła uczennice z kl. III TAK za udział w konkursie fotograficznym „Jesień z książką”, przeprowadzonego w ramach miesiąca bibliotek szkolnych. Po wręczeniu nagród W. Rudź z kl. II LO odczytała fragment Pisma Świętego. Ks. Karol Misiewicz zaprosił wszystkich do połamania się opłatkiem i złożenia życzeń.  A potem nadszedł czas, by wspólne zasiąść do stołów i  delektować się smakiem przygotowanych potraw wigilijnych. Uroczystość uświetnił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem p. Moniki Małolepszej. O celu i sensie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przypomniały nam „Jasełka” z udziałem naszych uczniów. Niech Boża radość zagości w naszych sercach, byśmy potrafili dzielić się nią z innymi. Na koniec spotkania ks. Karol wręczył nagrody za najpiękniej udekorowany stół. Nie ma wątpliwości, iż na najwyższe wyróżnienie zasłużyła klasa II LO, a zaraz po niej kl. II BS. Ks. Karol podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu Wigilii, obdarowując  ich drobnymi upominkami.