W dniach 19,21,22,25.11.2019 uczniowie wszystkich klas Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej mieli możliwość zapoznać się z etapami produkcji poligraficznej w Zakładzie Poligraficznym HAKUS w Olsztynie. Grupy były oprowadzane przez dyrektora drukarni HAKUS, pana Michała, który z pasją opowiadał o tym jak powstała firma oraz o jej ponad 30-letniej historii prezentując równocześnie niesamowite produkty poligraficzne wykonane w tej drukarni. W trakcie pobytu w drukarni przyszli graficy mieli możliwość zapoznania się ze wszystkimi etapami produkcji produktu poligraficznego takimi jak: prepress, press i postpress.

Oprócz tego mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy grafika w studiu graficznym, następnie zostali przeszkoleni w kwestii poprawnego przygotowania prac do druku cyfrowego jak i offsetowego. Równoczesne pokazywanie produktów w każdym dziale produkcyjnym doskonale prezentowało wszystkie etapy powstawania produktu poligraficznego. Od projektu aż do gotowego dzieła czyli katalogu, broszury czy innego materiału promocyjnego. Po przejściu wszystkich działów zakładu na naszych grafików czekał duży stół do prac introligatorskich, gdzie uczniowie mieli za zadanie składanie ulotek lub klejenie obwolut do opakowań produktów spożywczych. Praca na rzecz zakładu miała przybliżyć uczniom specyfikę branży. Wielu naszym uczniom prace manualne w drukarni bardzo się spodobały, szczególnie, że panie nadzorujące nasz pobyt zadbały o życzliwą, przyjazną atmosferę, dzięki czemu czas tam spędzony wspominać będziemy niezwykle miło.