Trzy klasy grafiki i poligrafii cyfrowej po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w zajęciach, które tym razem odbyły się w Bydgoszczy podczas dni otwartych japońskiego producenta drukarek, skanerów, projektorów i innych urządzeń służących głównie do drukowania i wyświetlania obrazu - marki Epson. Uczestnicy skorzystali z wiedzy i doświadczenia pracowników drukarni. Mieli możliwość przyjrzeć się urządzeniom zarówno od strony technicznej, jak i estetyczniej. Być może w przyszłości sami będą je obsługiwać już jako pracownicy.

Spotkanie poprowadzili eksperci ds. marketingu i renowacji maszyn. Wszyscy chętni po wykładzie mogli spróbować swoich sił w praktyce np. zmieniając papier w drukarce czy drukując gotowy produkt. Kiedy zajęcia dobiegały końca, padła propozycja wspólnego zdjęcia, które miało zostać wydrukowane na jednej z nowszych drukarek marki Epson. Dzięki temu uczestnicy przyjrzeli się bliżej całemu procesowi druku. Korzystając z możliwości spaceru po rynku w Bydgoszczy, zdecydowaliśmy się zostać dłużej. Wspomnienia zapisaliśmy na kliszy aparatu, za którym stał p. Artur Palke. Pełni wrażeń, wspomnień, doświadczeń i przepełnieni wiedzą wróciliśmy do Reszla.