Dzień Edukacji Narodowej to niewątpliwie najważniejsza uroczystość w życiu każdej ze szkół, a tym samym doskonała okazja, by móc podsumować, wyrazić słowa podziękowań, spędzić czas w nieco innej atmosferze, wolnej od codziennych obowiązków, pełnej radości i wzruszeń. Uroczysty apel, który odbył się tego dnia w naszej szkole był wyrazem wdzięczności dla nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców i uczniów, wszystkich, którzy na co dzień troszczą się o rozwój młodego pokolenia.

DEN to wyjątkowy moment pełen dobrych, ciepłych słów. Dyrektor Zespołu Szkół p. Waldemar Mieszkowski w swoim wystąpieniu przypomniał, jak ogromny trud i poświęcenie potrzebne są, by ukształtować młodego człowieka. Jak wielka odpowiedzialność ciąży na nauczycielach, by stanowić dobry przykład do działania. Podziękował nauczycielom za zaangażowanie, życzliwość i serdeczność, za wyrozumiałość w pokonywaniu codziennych trudności. Wyraził podziękowania  także pracownikom niepedagogicznym za to, iż dzięki ich pracy, szkoła jest zadbana, bezpieczna i przyjazna uczniom. Podziękował rodzicom za współpracę i wsparcie w pracy nauczycieli. Serdeczne podziękował obecnemu podczas uroczystości Wicestaroście Powiatu Kętrzyńskiego p. Andrzejowi Lewandowskiemu za życzliwość i pamięć przy podejmowaniu wszelkich decyzji dotyczących szkoły. Życzył zebranym pracownikom codziennej satysfakcji z wykonywanej pracy, osiągnąć, pomyślności i optymizmu.

Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego wręczył Nagrodę Starosty Powiatu Kętrzyńskiego nauczycielowi języka angielskiego p. Annie Jałoszewskiej za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej oraz promowanie wśród uczniów pięknych postaw i wartości.

Pani A. Jałoszewska w swoim wystąpieniu wyraziła wdzięczność, zarówno staroście naszego powiatu za tak miłe wyróżnienie, a także p. Dorocie Paradzie za najbliższą, nieustającą współpracę oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom, którzy przez kilka ostatnich lat współuczestniczą w projekcie europejskim Erasmus +, uczniom za ich zapał, chęć pracy, entuzjazm i zaangażowanie. Wróciła do pierwszego przesłania realizowanych projektów „Erasmus – nasze okno na świat” dziękując tym, którzy z radością podczas projektu korzystają ze wspaniałej szansy i poznają przeróżne części świata. Życzyła kolejnym uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń podczas najbliższej podróży do Turcji oraz w czasie spotkania krajów partnerskich projektu, które już w marcu odbędzie się w Reszlu.

Waldemar Mieszkowski wręczył wyróżnionym nauczycielom Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół za ich osiągnięcia, wkład pracy i działania na rzecz szkoły. Nagrodzeni zostali: p.Wioletta Drężek- Bołtruczek, p. Katarzyna Kurgan- Romańczuk, p. Monika Małolepsza, p.Robert Mieszkowski, p. Amanda Mazurowska, p. Krzysztof Jelisiejew, p. Elżbieta Pupel, p.Katarzyna Chamik, p. Marta Korżyńska, p. Ireneusz Fic, p. Mirosława Popławska, p.Teresa Wielgat.

Apel z okazji DEN to moment niezwykle istotny dla klas pierwszych. Tego dnia bowiem rokrocznie odbywa się ich ślubowanie. I tym razem każdy uczeń klas I LO, I TI, I TAK, I TTD, I GPC oraz I BS przyrzekł godnie reprezentować naszą szkołę, wypełniać jej misję, szanować innych i świecić przykładem jako zarówno rzetelny, obowiązkowy uczeń, jak i dobry człowiek.

Z tej okazji, nasi drodzy Pierwszoklasiści, życzymy Wam, aby nauka nie była przymusem, a przyjemnością. Żebyście rozumieli jej sens i mogli wykorzystać ją w życiu codziennym. Żebyście czuli się bezpiecznie, a czas spędzony w szkole przyniósł wiele przyjaźni i niezapomnianych wrażeń, które po latach będziecie wspominać z ogromnym sentymentem i wzruszeniem.

W dalszej części apelu pożegnaliśmy dotychczasowy skład Samorządu Uczniowskiego. Ich opiekun p. Wioletta Drężek- Bołtruczek podziękowała każdemu za zaangażowanie, bezinteresowną działalność na rzecz szkoły. Członkowie otrzymali podarunki i dużo słów wdzięczności. Sami również nie pozostali dłużni i pełni wzruszenia odczytali wiele serdecznych słów w podziękowaniu za udaną owocną współpracę ze swoją opiekunką.

Wybory do nowego SU już za nami. Prowadzący przedstawił przewodniczącą - A.Piotrowską, jej zastępcę - D. Bigaś, skarbnika -  N. Maleszewską oraz nowych członków. Opiekunem SU w tym roku szkolnym została p. Małgorzata Chmarycz.

Wiercińska z kl. II LO odczytała krótką historię Dnia Edukacji, po czym rozpoczęto część artystyczną apelu. A w niej swój talent twórczy zaprezentowali uczniowie klas pierwszych, którzy przedstawili dzień z życia ucznia Zespołu Szkół, wcielając się w rolę uczniów i nauczycieli kilku przedmiotów.

Po ich występie nadszedł czas na kolejne nagrody. Tym razem to uczniowie w drodze głosowania wybrali swoich kandydatów w poszczególnych kategoriach. I tak zasłużone medale odebrali: Najlepsza rola Pierwszoplanowa – p. Robert Mieszkowski, Najlepsza rola drugoplanowa – p. Artur Palke, Najlepsze efekty specjalne – p. Szymon Bołtruczek, Najlepszy scenariusz – p. Tadeusz Ogłuszka, Najlepsza reżyseria – p. Wioletta Drężek-Bołtruczek, Najlepsze kostiumy – p. Małgorzata Chmarycz, Najlepsza charakteryzacja – p. Krzysztof Majcher, Najlepsza scenografia – p. Monika Małolepsza, Najlepszy montaż - Dorota Parada, Oskar Specjalny – p. Zofia Kuczkowska, Oskar Honorowy – p. Sławomir Siwek.

 

Dziękujemy nauczycielom: p. Krzysztofowi Jelisiejew, p. Joannie Śliwka, p. Krzysztofowi Majcher, p. Amandzie Mazurowskiej za przygotowanie apelu, a naszej dzielnej i zdolnej młodzieży za udział w części artystycznej.