Jeśli integracja, to tylko aktywnie. Zwłaszcza, jeśli bierze w niej udział dwoje nauczycieli wychowania fizycznego. Promocja zdrowego trybu życia i pięknych okolicznych terenów połączona z historią jednego z najpiękniejszych sanktuariów w kraju były celem pieszej wycieczki do Świętej Lipki, która odbyła się 13 września. Wzięły w niej udział nasze trzy klasy: 1LO, 1GIg oraz 1TAK/TTD wraz z wychowawcami p. Amandą Mazurowską, p. Krzysztofem Majcherem oraz p. Leszkiem Gamdzykiem.

Dzięki sprawnej organizacji wyruszyliśmy spod szkoły już o poranku, by sprawnie i w miłej atmosferze rozmów przejść 8 km. W Świętej Lipce z panią przewodnik mieliśmy przyjemność zwiedzić Sanktuarium Maryjne o. Jezuitów i wysłuchać koncertu organowego. Przy okazji wyprawy lepiej poznaliśmy naszych rówieśników z równoległych klas. Czas w tak miłym gronie mijał bardzo szybko i zanim się spostrzegliśmy, musieliśmy już wracać. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy jeziorze, niestety na krótko, gdyż pogoda przestała nam sprzyjać. Świetnie się bawiliśmy, chętnie powtórzymy ten pomysł w przyszłości.