Tytuł obroniony! Wielkie brawa należą się naszym mistrzom, którzy już po raz drugi obronili tytuł „Jak najlepsi w Straży Granicznej” podczas zawodów sportowych, które odbyły się 11 września na terenie komendy W-M Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn z naszego regionu, a każda z nich sprawdziła się w pięciu konkurencjach: teście wiedzy o polskich formacjach granicznych, precyzyjnej jeździe rowerem, sprawnościowym torze przeszkód, strzelaniu z broni strzeleckiej (pistolet pneumatyczny) i biegu sztafetowym 4x 400 metrów. I tak jak w ubiegłym roku nasza drużyna nie miała sobie równych.

W jej skład weszło czterech uczniów klas trzecich: pożarniczej, grafiki i poligrafii cyfrowej oraz informatycznej pod czujnym okiem naszej wuefistki p. Amandy Mazurowskiej. Dzięki chłopcom z klasy pożarniczej drużyna zdobyła najwięcej punktów w strzelaniu do celu i w zadaniach testowych. Uczeń klasy informatycznej najprecyzyjniej przejechał tor, a nasz przyszły grafik we wspaniałym stylu pobiegł w sztafecie. Razem w najkrótszym czasie pokonali tor przeszkód w sali gimnastycznej. Wyróżniała ich przede wszystkim czysta gra fair play i świetne podejście do podjętego wyzwania. Grupa wiernych kibiców nie tylko dopingowała naszych championów, ale także przy okazji dowiedziała się bardzo dużo o samej Straży Granicznej. Tego dnia mieliśmy także możliwość obejrzeć sprzęt, który na co dzień służy naszym pogranicznikom. Z przyjemnością wzięliśmy udział w pokazie, którego celem było pokazanie reakcji szkolonych zwierząt na rożnego typu trudne sytuacje.

Opuszczaliśmy miejsce naszego zwycięstwa w wyśmienitych humorach. Już za rok z taką samą pozytywną energią z pewnością tam wrócimy!