W dniu 6 wrześnie br. klasa 2BS wraz z nauczycielem Robertem Mieszkowskim miała okazję gościć na IX Warsztatach Rzeźbiarskich w Gierłoży na terenie Wilczego Szańca. Młodzi adepci stolarstwa uczestniczyli w warsztatach oraz przyglądali się lokalnym artystom, którzy tworzyli swoje rzeźby za pomocą pił łańcuchowych. Dzięki temu mieli okazję poznać technikę wykorzystania narzędzi nietypowych dla rzeźbiarstwa oraz podejrzeć triki jakimi posługiwali się rzeźbiarze. Ta lekcja zostanie w ich pamięci na pewno na długo.

Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Kwatery Głównej Adolfa Hitlera z okresu 1941-1944. Większość grupy była w tym miejscu po raz pierwszy. Duże wrażenie zrobiły na nich odrestaurowane bunkry, cały ich system i obecna odsłona wyposażona w liczne rekwizyty i multimedia. Dzięki uprzejmości Pana Jarosława „Sztaby” Sztabińskiego mogli skorzystać z głównej atrakcji Wolfschanze tj. przejażdżki z przewodnikiem pojazdami bojowymi BTR40 z tego okresu po strefie „B”. Dzięki czemu udało się przybliżyć im nieco historię tego miejsca i przypomnieć o działaniach zbrojnych II wojny światowej. Po wspaniałej lekcji historii i rzeźbiarstwa bezpiecznie wrócili do szkoły.

Serdeczne podziękowania składamy opiekunom Wilczego Szańca, czyli Lasów Państwowych za organizację pleneru rzeźbiarskiego oraz sztabowoz.pl za bardzo udane spotkanie w historycznym miejscu szczególnie ważne w związku z obchodzoną w tym roku 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej.