01.08.2019 roku po raz 75  warszawiacy uhonorowali  bardzo godnie w niezwykle podniosłej , patriotycznej atmosferze wybuch Powstania Warszawskiego. Msze święte , spektakle teatralne , odczyty , przemarsze grup rekonstrukcyjnych , wzruszające spotkania na cmentarzu Powązki Wojkowe z udziałem najwyższych władz państwowych , a przede wszystkim tysięcy warszawiaków i wszystkich , którzy czuli potrzebę , by być o tym czasie i w tym miejscu .

Główne obchody zakończyło wspólne śpiewanie zgromadzonych na placu Józefa Piłsudskiego Nie Zakazanych Piosenek . Utworów wyrosłych z potrzeby serca , zagrzewających  do walki , dających nadzieję na zwycięstwo. Zdaniem organizatorów ok. 50tys. uczestników , razem z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą,  śpiewająco uczciło Powstanie Warszawskie.

Uczestnik wspomnianych zdarzeń , śpiewający na placu Józefa Piłsudskiego –