W dniach 3-4 czerwca b.r. klasy I BS, II BS, III EZA oraz I LO brały udział w dwuczęściowym programie Szkolna Akademia Finansów dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski. W pierwszej części spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jak założyć działalność gospodarczą, jak rzetelnie i odpowiedzialnie zarządzać własnym biznesem oraz poznali prawidłową strukturę listu motywacyjnego i curriculum vitae. Wykład doradcy finansowego był bardzo efektywny i wnikliwy.

Przekazane informacje z całą pewnością znajdą swoje zastosowanie w dalszej edukacji oraz życiu uczniów. Pod koniec tej półtoragodzinnej prezentacji odbył się mały konkurs składający się z trzech pytań. Nagrody odebrali: L. Staniszewska, M. Gbur oraz M. Barbarski.

Drugi dzień wykładów dotyczył praktycznej wiedzy o finansach osobistych. Dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się Narodowy Bank Polski, usłyszeliśmy wiele informacji na temat rachunku oszczędnościowego, lokat bankowych i możliwości oszczędzania. Prowadzący wyjaśnił nam m.in. różnicę miedzy lokatą a pożyczką. Doradca finansowy w bardzo przystępny sposób rozjaśnił wiele ciekawych kwestii związanych z finansami. I tego dnia na zakończenie spotkania zmierzyliśmy się z pytaniami konkursowymi. Nagrody odebrały: M. Gbur, W. Tomaszewicz, L. Staniszewska.  Uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkoleń.  To istotny fakt, który możemy w przyszłości ująć przy sporządzaniu naszych życiorysów starając się o pracę. Po wykładzie każdy miał okazję porozmawiać z doradcą na temat swojej kariery zawodowej. A ten udzielał informacji dotyczących kierunków studiów, ewentualnych terminów dodatkowych, kursów oraz szkoleń.