Język niemiecki często postrzegany, jakże niesłusznie, jako trudny znalazł w naszej szkole niemałą grupę uczniów, którzy chętnie już trzeci rok z rzędu biorą udział w trzech ogólnopolskich konkursach języka niemieckiego organizowanych przez Łowców Talentów Jersz. Działalność Łowców polega na wspieraniu szkół w pracy z dziećmi i młodzieżą pragnącą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności ponad podstawę programową. 

Celem działalności Łowców Talentów Jersz jest  rozbudzanie zainteresowań i aktywności intelektualnej, wspieranie uzdolnionej młodzieży poprzez  stwarzanie możliwości do intelektualnego  i twórczego współzawodnictwa, rozwijanie  przydatnych umiejętności oraz popularyzacja przedmiotów językowych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Niezwykle miło jest co roku znaleźć także wśród przychodzących klas pierwszych miłośników języka niemieckiego, którzy podejmując tego typu intelektualne wyzwania, chcą przede wszystkim sprawdzić się i porównać z rówieśnikami z innych miast. A konkursy pozwalają diagnozować ich potencjał i zaangażowanie, jak również odkrywać szczególne uzdolnienia i talenty.

W pierwszym z tegorocznych konkursów Deutschfreund (test wielokrotnego wyboru) najwyższe miejsce zdobyła Ania Rozenberg z kl. III TE z trzecim wynikiem w województwie i 104 w kraju (743 uczestników w jej kategorii).

Kolejnym wyzwaniem dla naszych uczniów był Verstehen- interaktywny konkurs, polegający na słuchaniu treści w języku niemieckim i udzielaniu odpowiedzi. Najwyższy- bardzo dobry- wynik uzyskała Ania Rozenberg – I miejsce w województwie i 20 miejsce w kraju na 220 uczestników w jej kategorii (ponad 80 % poprawnych odpowiedzi).

W marcu uczniowie przystąpili do trzeciego z konkursów Sprachdoktor (test wielokrotnego wyboru). I tym razem nie miała sobie równych Ania Rozenberg, która uzyskała I miejsce w województwie i 12 w kraju (509 uczestników w jej kategorii i ponad 92% poprawnych odpowiedzi). Uczennica poza dyplomem uznania otrzymała nagrodę rzeczową w kwocie 100 zł.  Na miejscu drugim w województwie uplasował się Piotr Piekuś, który w kraju był 101.Wśród uczniów z klas pierwszych najlepszy był Oliwier Moeck (2 w województwie i 228 w kraju/694 uczestników). Jednak tuż za nim znalazł się brat Dawid Moeck  zajmując 239 miejsce w kraju.

Cieszy fakt, iż język niemiecki daje się lubić, że dla każdego może stać się okazją do odkrycia talentu i odniesienia osobistego sukcesu.

Dziękuję najmilej wszystkim uczestnikom za Waszą odwagę i motywację, aby wciąż pogłębiać swoje kompetencje językowe.


NADCHODZĄCE WYDARZENIA
 
 

6 grudnia 2019 - Finał Szkolnego Turnieju Piłki Nożnej


10 grudnia 2019 - Zawody Rejonowe w Drużynowym Tenisie Stołowym / Lidzbark Warmiński


11 grudnia 2019 - Wyjazd klas pożarniczych/ Lotnisko Szymany


11 grudnia 2019- Mistrzostwa Rejonu w Halowej Piłce Nożnej / Kętrzyn


12.12.2019  - Wystawienie przewidywanych ocen śródrocznych w klasach maturalnych

12.12.2019 - Zebrania rodzicielskie
20.12.2019 - Wystawienie śródrocznych ocen klasyfikacyjnych w klasach maturalnych
20.12.2019  - Wigilia szkolna

Certyfikaty dla uczniów

 

 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   


 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk