Oferta edukacyjna
na rok szkolny 2019/2020
Technik technologii drewna
- design w meblarstwie. Nowość
Technik informatyk
Programowanie i testowanie gier (eSport)
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Projektowanie grafiki 2d i 3d, skład DTP
Liceum ogólnokształcące
klasa pożarnicza z elementami ratownictwa medycznego
Technik odnawialnych źródeł energii
- wytwarzanie energii ze słońca, wody, wiatru
Technik architektury krajobrazu
a) specjalność- bukieciarstwo i dekoracje roślinne
b) specjalność- aranżacja wnętrz i florystyka
Technik ochrony środowiska
- gospodarka surowcami odnawialnymi i mineralnymi. Nowość
Branżowa Szkoła I Stopnia
a) klasa wielozawodowa ( fryzjer, cukiernik, mechanik itd)
b) stolarska

REKRUTACJA 2019/2020

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY

na kierunki

Technik (informatyk, grafik, technologii drewna, architektury krajobrazu)

Liceum Ogólnokształcące

Szkoła branżowa


Egzaminy poprawkowe

26.08.2019 – poniedziałek

27.08.2019 – wtorek

Godz. 9:00 – język angielski

Godz. 9:00 – biologia

Godz. 11:00 – urządzanie i pielęgnacja terenów zielonych

Godz. 9:00 – matematyka

Godz. 9:00 – sieci komputerowe

Godz. 12:00 – j. niemiecki


 

 

 

 

 

Informacja dotycząca organizacji egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym w sierpniu 2019 roku

  Egzamin w części pisemnej – w dniu 20.08.2019 r. o godz. 9.00:

· język polski i matematyka - sala nr 16

· język angielski – sala nr 18


RADA PEDAGOGICZNA

 Dnia 29.08.2019 ( czwartek) o godzinie 10:00 odbędzie się posiedzenie Rady Pedagogicznej.

Język niemiecki często postrzegany, jakże niesłusznie, jako trudny znalazł w naszej szkole niemałą grupę uczniów, którzy chętnie już trzeci rok z rzędu biorą udział w trzech ogólnopolskich konkursach języka niemieckiego organizowanych przez Łowców Talentów Jersz. Działalność Łowców polega na wspieraniu szkół w pracy z dziećmi i młodzieżą pragnącą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności ponad podstawę programową. 

Celem działalności Łowców Talentów Jersz jest  rozbudzanie zainteresowań i aktywności intelektualnej, wspieranie uzdolnionej młodzieży poprzez  stwarzanie możliwości do intelektualnego  i twórczego współzawodnictwa, rozwijanie  przydatnych umiejętności oraz popularyzacja przedmiotów językowych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Niezwykle miło jest co roku znaleźć także wśród przychodzących klas pierwszych miłośników języka niemieckiego, którzy podejmując tego typu intelektualne wyzwania, chcą przede wszystkim sprawdzić się i porównać z rówieśnikami z innych miast. A konkursy pozwalają diagnozować ich potencjał i zaangażowanie, jak również odkrywać szczególne uzdolnienia i talenty.

W pierwszym z tegorocznych konkursów Deutschfreund (test wielokrotnego wyboru) najwyższe miejsce zdobyła Ania Rozenberg z kl. III TE z trzecim wynikiem w województwie i 104 w kraju (743 uczestników w jej kategorii).

Kolejnym wyzwaniem dla naszych uczniów był Verstehen- interaktywny konkurs, polegający na słuchaniu treści w języku niemieckim i udzielaniu odpowiedzi. Najwyższy- bardzo dobry- wynik uzyskała Ania Rozenberg – I miejsce w województwie i 20 miejsce w kraju na 220 uczestników w jej kategorii (ponad 80 % poprawnych odpowiedzi).

W marcu uczniowie przystąpili do trzeciego z konkursów Sprachdoktor (test wielokrotnego wyboru). I tym razem nie miała sobie równych Ania Rozenberg, która uzyskała I miejsce w województwie i 12 w kraju (509 uczestników w jej kategorii i ponad 92% poprawnych odpowiedzi). Uczennica poza dyplomem uznania otrzymała nagrodę rzeczową w kwocie 100 zł.  Na miejscu drugim w województwie uplasował się Piotr Piekuś, który w kraju był 101.Wśród uczniów z klas pierwszych najlepszy był Oliwier Moeck (2 w województwie i 228 w kraju/694 uczestników). Jednak tuż za nim znalazł się brat Dawid Moeck  zajmując 239 miejsce w kraju.

Cieszy fakt, iż język niemiecki daje się lubić, że dla każdego może stać się okazją do odkrycia talentu i odniesienia osobistego sukcesu.

Dziękuję najmilej wszystkim uczestnikom za Waszą odwagę i motywację, aby wciąż pogłębiać swoje kompetencje językowe.


 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk