Jedenastu uczniów trzeciej klasy pożarniczej z elementami ratownictwa medycznego z pewnością zaliczy dzień 17 kwietnia  do jednego z najbardziej udanych w tym roku. To właśnie dzisiaj każdy z nich zdobył tytuł ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kurs określony jest ramowym programem opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia, a przeprowadzony został przez Centrum Ratownictwa Sp. z o.o. z Wrocławia.

Obejmował głównie ćwiczenia praktyczne i pozorowane akcje ratunkowe. W całej Polsce kurs realizuje zespół profesjonalnych instruktorów z największym w Polsce doświadczeniem z zakresu Medycyny Ratunkowej. W skład komisji egzaminacyjnej naszego zespołu weszli ratownicy z Centrum Ratownictwa zatrudnieni w kętrzyńskich zespołach ratownictwa medycznego. Egzamin, który miał formę teoretyczno-praktyczną, nie sprawił naszym zdającym najmniejszego problemu. Wszyscy wykazali się profesjonalną wiedzą i umiejętnościami w zakresie m. in. resuscytacji, wstrząsów czy urazów, biorąc udział w symulowanych sytuacjach egzaminacyjnych. To wielka duma dla nas, a przede wszystkim dla nauczyciela tego przedmiotu, ratownika medycznego p. Macieja Kuś. Każde z uzyskanych zaświadczeń ważne jest przez najbliższe trzy lata i uprawnia do wykonywania czynności ratunkowych np. w strukturach OSP.

 Serdecznie gratulujemy naszej szczęśliwej Jedenastce tego wspaniałego sukcesu!

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Centrum Ratownictwa Sp. z o.o. we Wrocławiu