KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

Biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz podręczników. 

Wyceń i podpisz swój podręcznik potem przynieś go do biblioteki szkolnej.

Kiermasz będzie trwał do końca września.


 

 

 

 


 

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowietrwa strajk pracowników oświaty. Obserwując doniesienia medialne, widzimy, że część informacji jest niejasno sprecyzowanych, niezgodnych z prawdą, nie wszystkie oddają istotę naszego protestu. Nasza postawa jest wyrazem niezgody na funkcjonujący w Polsce system edukacji, upolityczniony, biurokratyczny, w którym rozwój dzieci nie jest działaniem priorytetowym, mimo słownych zapewnień.

Przeładowana wymaganiami podstawa programowa, zniechęca dzieci do rozwijania swoich uzdolnień, nie cieszy ich, nie budzi entuzjazmu ani w nauczycielach, ani w uczniach. Zależy nam na godnym traktowaniu uczniów i nas, nauczycieli.  Nieprawdą jest, że pracujemy tylko 18 godzin tygodniowo. Popołudniami odrabiamy lekcje tak jak dzieci. Wakacje nie trwają dwa miesiące, jak to się powszechnie uważa, a poza tym są prawdziwie potrzebnym wypoczynkiem fizycznym, psychicznym, emocjonalnym. A nasze zarobki nie osiągają wysokości podawanych przez rządzących.

Nauczyciel jest niezbędnym elementem w budowaniu społeczeństwa, jego przyszłości, świadomości, mądrości, kompetencji. Uczniowie przygotowywani do funkcjonowania w świecie potrzebują nauczycieli, którzy są apolityczni, uczą samodzielności, decyzyjności, wolności wyboru.

Prosimy, zrozumcie, że poszanowanie edukacji, kształtowanie świadomych młodych ludzi jest dla nas ważne.  Sprawdzajcie wiadomości medialne w rozmowach z pracownikami szkół, nie ulegajcie groźbom rządowym, według których tegoroczni maturzyści będą musieli powtarzać ostatnią klasę, że najważniejsze są egzaminy. Najważniejsze jest codzienne kształtowanie uczniów w warunkach godnych zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Dziękujemy za wsparcie i poparcie.

Pozdrawiamy,

nauczyciele strajkujący w Zespole Szkól im. M. Rataja w Reszlu


 

Partnerzy szkoły

 

   

 

 

 

 

 

  
   
   

 

 

 

                

         

 

 

Logowanie strona

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk