Natalia Maleszewska, uczennica klasy pierwszej pożarniczej, swoje zainteresowanie pożarnictwem wyniosła z domu rodzinnego. To dziadek, tata i wujek- druhowie OSP - wciągnęli małą Natalię w świat Straży Pożarnej, a ona od razu poddała się tej pasji.

Dzisiaj jako 17-latka marzy o zawodzie strażaka, a stan jej wiedzy z tego zakresu  został sprawdzony i nagrodzony w ostatni piątek  5 kwietnia podczas powiatowych eliminacji kolejnej już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, której organizatorami byli Komenda Powiatowa Państwowej StrażyPożarnej w Kętrzynie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kętrzynie. Natalia, jak i uczeń klasy trzeciej Damian Rogowski, zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego po eliminacjach szkolnych. W turnieju wyłoniono laureatów w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwszoklasistka zdobyła pierwsze miejsce, co oznacza, iż będzie reprezentowała nasz powiat na szczeblu wojewódzkim, który zaplanowany jest pod koniec kwietnia w Ostródzie. Damian Rogowski uzyskał miejsce 6. A turniej miał za cel zapoznać uczestników z warunkami pełnienia służby w kętrzyńskiej komendzie, z szeroko pojętym bezpieczeństwem, ochroną ppoż. oraz doskonalić umiejętności obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego.  Nagrody wręczyli: Joanna Mazurowska – Sekretarz Powiatu Kętrzyńskiego,

Rafał Rypina – Przewodniczący Rady Miasta Kętrzyn, Szymon Sapieha – Komendant Powiatowy PSP w Kętrzynie oraz druh Krzysztof Lebiedziok – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w drodze do jej wymarzonego celu!