„Packaging Innovations 2019” to 11. już Międzynarodowe Targi Opakowań, a zarazem nie lada gratka dla każdego grafika. W ciągu dwóch dni w Centrum  EXPO XXI w Warszawie w dwóch halach wystawienniczych swoją ofertę  zaprezentowało ponad 200 wystawców. Poza zwiedzaniem stoisk w strefie workShops zainteresowani mogli wziąć udział w prezentacjach i spotkaniach z 20 ekspertami cenionymi w branży czy też młodymi projektantami opakowań w Strefie Studenta.

Doradzano, nawiązywano nowe znajomości w branży, dzielono się swoimi doświadczeniami. Czemu mają służyć takie  przedsięwzięcia? Intencją organizatorów jest rozwój biznesów, a hasłem przewodnim „Sukces zaczyna się od spotkań”. „Wierzymy w ich siłę i wiemy, że czasem jeden uścisk ręki lub wymiana wizytówki może sprawić, że spełnią się nasze marzenia”- czytamy w zaproszeniu do udziału w targach. Uczniowie klas grafiki i poligrafii cyfrowej z Zespołu Szkół im. M. Rataja w Reszlu nie mogli przegapić tego,  niewątpliwie jednego z najważniejszych w ich branży, wydarzenia i już 2 kwietnia stawili się na terenie hal. To niezwykle ciekawe doświadczenie dla ich przyszłego zawodu pozwoliło na poznanie najnowszych technologii i maszyn, z którymi być może w przyszłości będą mieli do czynienia. Przyjrzeli się propozycjom firm z całej Polski pod kątem cen, porównali oferty. To, co najcenniejsze, co stanowiło przesłanie targów, to nawiązanie kontaktów w branży graficzno-poligraficznej, a to właśnie nasi wycieczkowicze postawili sobie za cel główny. Dzięki wyjazdowi udało się zapewnić i szkole, i samym uczniom kontakty, które miejmy nadzieję, zaowocują  współpracą w przyszłości. Każdy ze zwiedzających otrzymał wiele przydatnych informacji w formie ulotek, wizytówek, książek, okładek i etykiet. A na koniec wycieczki bonus – spacer po parku w Wilanowie. Dzień niezwykle udany, po którym pozostały pozytywne wrażenia, dobry humor i ogrom nabytej wiedzy.