W dniu 15 marca br. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w realizacji projektu orientacji zawodowej „Gdzie dalej?” na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wielbarku. Celem wyjazdu było zaprezentowanie różnorodnej oferty edukacyjnej naszej szkoły podczas targów zawodowych.

Profil stolarski branżowej szkoły reprezentowali uczniowie:

·     Adam Skróciński

·     Patryk Ochociński

·     Piotr Łychacz

·     Dominik Aleksandrowicz,

którzy wraz z opiekunem p. Robertem Mieszkowskim stworzyli stanowisko obróbki drewna,  gdzie zaprezentowali możliwości elektronarzędzi typowych dla stolarstwa. Umożliwiło to aktywny udział młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych w pracach na drewnianych elementach.

Uczennice reprezentujące technikum architektury krajobrazu:

·    Kinga Hymol

·    Wiktoria Naruszko

·    Weronika Pryszczepko

·     Wiktoria Piotrowska

pod czujnym okiem p. Moniki Małolepszej prezentowały wyroby florystyczne, które tworzyły bezpośrednio na miejscu z uczestnikami targów.

Oba stanowiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno młodzieży, jak i nauczycieli. Ich aktywny charakter oraz zaangażowanie uczniów naszej szkoły wpłynęły na opinię, iż byliśmy najlepiej prezentującym się zespołem.

 

Robert Mieszkowski