Uwaga! Uwaga!

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu

„Matematyka oczami fotografa”

więcej

OFERTA EDUKACYJNA 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

W dniu 14 lutego 2019 roku Nasi uczniowie gościli Artashes’a Barojan pseudnim  ARCI. Arci zajmuje się muzyką hip hop i reggae, tworząc przy tym artystyczny projekt profilaktyki uzależnień od narkotyków i alkoholu pod tytułem „ Nie biorę, nie piję, bo cenię sobie wolność i szanuję swoje życie”.

Jego pragnieniem jest dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi, którzy mają różne problemy z narkotykami i alkoholem. Według Arciego poprzez muzykę rap i reggae można to osiągnąć.  Charakter spotkania to doskonały sposób ostrzegania młodych osób przed wejściem w kontakt z substancjami psychoaktywnymi oraz innymi środkami powodującymi uzależnienie. Poprzez własne doświadczenia z narkotykami i alkoholem Arci opowiada o problemach i skutkach jakie powoduje spożywanie środków psychoaktywnych w młodym wieku. Jego muzyka to połączenie dobrego, rdzennego hip hopu z melodyjnym reggae. Słowa Jego piosenek to bardzo głęboko przemyślane teksty. Koncert został przeprowadzony bardzo profesjonalnie, przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, uczniowie śpiewali razem z muzykiem, widać było, iż sprawia im to dużą przyjemność. Arci bardzo łatwo zachęcił uczniów do wspólnego muzykowania i indywidulanych występów. 

Według oceny Naszych uczniów spotkanie oparte było na świadectwach i historiach  z życia Arciego. Przeżycia innych osób o wiele bardziej i szybciej zbliżają młodzież do danego problemu niż zwykłe wykłady. 

Pomagają zbudować relacje z uczestnikami w poruszaniu trudnych tematów. Spotkanie z Arcim było wspaniałym koncertem, warsztatem wokalno-tanecznym, oraz wspólnym graniem na bębnach. 

Zdjęcia: Aleksandra Kuligowska


 
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
 
27 marca 2019
Dzień Otwartych Drzwi UWM - wyjazd klas maturalnych
 28 marca 2019 godz 10.00
Dzień Otwarty Szkoły
10 kwietnia 2019
Wystawianie przewidywanych ocen w klasach maturalnych
 11 kwietnia 2019
 Spotkania z rodzicami

 17 kwietnia 2019
Wystawianie ocen rocznych w klasach maturalnych

 18 - 23 kwietnia 2019
Wiosenna przerwa świąteczna

 

 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk