W dniu 14 lutego 2019 roku Nasi uczniowie gościli Artashes’a Barojan pseudnim  ARCI. Arci zajmuje się muzyką hip hop i reggae, tworząc przy tym artystyczny projekt profilaktyki uzależnień od narkotyków i alkoholu pod tytułem „ Nie biorę, nie piję, bo cenię sobie wolność i szanuję swoje życie”.

Jego pragnieniem jest dotrzeć do jak największej liczby młodych ludzi, którzy mają różne problemy z narkotykami i alkoholem. Według Arciego poprzez muzykę rap i reggae można to osiągnąć.  Charakter spotkania to doskonały sposób ostrzegania młodych osób przed wejściem w kontakt z substancjami psychoaktywnymi oraz innymi środkami powodującymi uzależnienie. Poprzez własne doświadczenia z narkotykami i alkoholem Arci opowiada o problemach i skutkach jakie powoduje spożywanie środków psychoaktywnych w młodym wieku. Jego muzyka to połączenie dobrego, rdzennego hip hopu z melodyjnym reggae. Słowa Jego piosenek to bardzo głęboko przemyślane teksty. Koncert został przeprowadzony bardzo profesjonalnie, przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, uczniowie śpiewali razem z muzykiem, widać było, iż sprawia im to dużą przyjemność. Arci bardzo łatwo zachęcił uczniów do wspólnego muzykowania i indywidulanych występów. 

Według oceny Naszych uczniów spotkanie oparte było na świadectwach i historiach  z życia Arciego. Przeżycia innych osób o wiele bardziej i szybciej zbliżają młodzież do danego problemu niż zwykłe wykłady. 

Pomagają zbudować relacje z uczestnikami w poruszaniu trudnych tematów. Spotkanie z Arcim było wspaniałym koncertem, warsztatem wokalno-tanecznym, oraz wspólnym graniem na bębnach. 

Zdjęcia: Aleksandra Kuligowska