Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

gry online

Cyprian Kamil Norwid  „Opłatek”

Jak co roku zgodnie z tradycją szkoły w ostatnim dniu nauki tuż przed Świętami Bożego Narodzenia społeczność Zespołu Szkół zebrała się w hali gimnastycznej, by przy dźwiękach kolęd,  w podniosłym nastroju wejść w klimat Narodzenia Pańskiego.

Spotkanie rozpoczął ks. Karol Misiewicz, który przypomniał zebranym o uroczystym charakterze przedświątecznego czasu oczekiwania: „ Wigilia łączy nasze myśli i serca, by wspólnie upamiętnić czas narodzin Chrystusa i powitać go jako mieszkańca naszych serc”. P.o. Dyrektor Zespołu Szkół p. Danuta Machnio  ze swej strony  przywitała przybyłych uczniów, grono pedagogiczne, pracowników oraz gości: Wicestarostę Powiatu Kętrzyńskiego p. Andrzeja Lewandowskiego, radnych Rady Powiatu p. Ryszarda Kawczyńskiego i p. Piotra Węglarskiego,  proboszcza reszelskiej parafii ks. Krzysztofa Bumbul, ks. prałata  Dyzmę Wyrostka, z-cę przewodniczącej Rady Rodziców p. Joannę Schmidt, przedstawiciela Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej p. Danutę Sperską, Superiora Sanktuarium Maryjnego O. Jezuitów w Świętej Lipce o. Aleksandra Jacyniak, przedstawiciela firmy MONA p. Dorotę Olechnowicz  oraz innych szanownych przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień ze szkołą, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Pani Dyrektor wyraziła wyrazy wdzięczności wszystkim tym, którzy każdego dnia współtworzą historię szkoły i wytrwale pracują na jej dobre imię. Zaprezentowała wszystkim otrzymaną publikację książkową z podpisem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, który w ten sposób nagrodził szkołę za udział w akcji „Narodowe Czytanie „Przedwiośnia””. Usłyszeliśmy także miłe życzenia Bożego pokoju i radości w sercach, zdrowia i satysfakcji z włożonego wysiłku w codziennej pracy, a w Nowym Roku wszelkiej pomyślności. Następnie głos zabrał ks. kanonik Krzysztof Bumbul, który jako sympatyk i przyjaciel szkoły, jak zawsze bardzo serdecznie życzył wszystkim „Świąt, które napełniają nadzieją i radością. Niech w Waszych sercach narodzi się Jezus Chrystus, odpocznijcie od obowiązków szkolnych. Niech Bóg błogosławi Was wszystkich”. Ks. proboszcz pobłogosławił pokarmy, które przygotowali na tę piękną uroczystość uczniowie i ich rodzice. Wiktoria Rudź  z kl. I LO odczytała fragment Pisma Świętego,  po czym wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem. Ten szczególnie podniosły etap świętowania umilały w tle dźwięki kolęd. O oprawę muzyczną Wigilii zadbała p. Monika Małolepsza wraz z zespołem dziewcząt z kl. II i III TAK oraz I LO. Było nastrojowo i radośnie. Kilkoro miłośników sztuki teatralnej wraz z ks. Karolem przygotowało sztukę, po raz pierwszy w nowatorskiej formie prezentacji- z użyciem elementów flash mob. Zamiarem reżysera było przeprowadzenie krótkiego zdarzenia, które zaskoczy świadków. I ten cel został osiągnięty.

Tego dnia przybyli goście otrzymali od uczniów świąteczne upominki- świece przypominające o jedności i wspólnocie, którą tworzymy.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tej niezwykłej uroczystości. Każdemu za  wspólnie spędzony czas i świadomość wagi nawiązywania jednoczących nas wszystkich relacji. Z serdecznymi życzeniami Dobra, Życzliwości, Ciepła i Nadziei na nadchodzące dni i Nowy Rok 2019….

Zdjęcia: Artur Palke