Co kilkanaście sekund ktoś na świecie potrzebuje krwi. Transfuzji wymagają m. in. operacje, urazy, ciężka niedokrwistość, powikłania w ciąży i inne uwarunkowania kliniczne. W czwartek 20 grudnia w małej sali gimnastycznej aż 30 osób przyczyniło się do uratowania ludzkiego życia. Nadzwyczaj hojni ludzie dobrej woli, którzy oddali krew jako najcenniejszy dar - dar życia. Szczególnie teraz, w okresie Adwentu podarowali siebie tym, którzy najbardziej ich potrzebowali i zostawili prezenty,  nie tylko pod choinką.

Wśród ofiarodawców na fotelach znaleźli się uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz nasi sympatycy. Perspektywa ukłucia nie wydaje się tak straszna nawet osobom, które na co dzień boją się igieł, o ile stoi za tym myśl, że ich krew może być przydatna w ciągu zaledwie kilku dni. W sumie 30 krwiodawców oddało tego dnia  13,5 l krwi.

Wielkim sercem mogą się pochwalić:

Uczniowie klas:

I LO - Natalia Iwińska

II LO - Mateusz Majewski

III W - Patryk Bójko, Dawid Janczak, Marcin Kieda, Fabian Ożga

III LO - Milena Bugaj, Karolina Jóźwiak

III EZA - Laura Staniszewska, Dawid Adamski, Radek Pawelec, Szymon Żygadło

III TI - Michał Gofron, Jakub Janowski, Szymon Kołowrocki, Jakub Ponikowski, Przemek Schmidt, Karol Skomorok

IV TE - Wiktor Sawicki

Nauczyciele:

p. Dorota Parada,

p. Lech Gamdzyk

ks. Karol Misiewicz

Absolwenci:

Agnieszka Strzałecka

Karina Zając

Kacper Cekała

Sympatycy:

Emilia Wójtowicz

Mariusz Mosakowski

Łukasz Nowak

Pobór przeprowadził Bartoszycki  Terenowy Oddział  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

A jeśli Ty nie zdążyłeś lub nie mogłeś tego dnia uczestniczyć w akcji i zdecydowałeś się właśnie teraz, nic straconego. Każdego dnia  w oddziałach terenowych Centrum Krwiodawstwa w Bartoszycach i Giżycku , a także 28 grudnia w Galerii Warmińskiej w godz. 11.00-15.30 masz okazję. Musisz jednak być osobą pełnoletnią i ważyć nie mniej niż 50 kg. Na tę chwilę w regionalnym centrum w Olsztynie najbardziej potrzebna jest grupa 0Rh- Zachęcamy, nie zwlekaj. Pomóż potrzebującym!