W dniu 5 października gościliśmy w naszej szkole grupę teatralną "Forma" z Białegostoku. Na trwającym jedną godzinę lekcyjną przedstawieniu zebrało się aż 67 uczniów chętnych wrażeń. A mieliśmy przyjemność obejrzenia spektaklu pt.: "Dziady" cz. III A. Mickiewicza.


Przedstawienie zawierało dużo sugestywnych scenograficznych obrazów, ponieważ zostało przygotowane z myślą o młodych ludziach, którzy mogą uważać utwór za trudny. Celem spektaklu było przybliżenie "Dziadów" III cz. nie tylko jako wybitne dzieło Adama Mickiewicza, ale przede wszystkim spojrzenie na nie od strony bohaterów. Ich problemów, dylematów, wątpliwości, marzeń i ambicji. Do poszczególnych scen, na naszych oczach, w zaskakujący sposób komponowano scenografię, wykorzystując np. sugestywne kostiumy, płaskie lalki, gadające głowy , metaforyczne dobro i zło, a nawet animacje rysunkowe robione na żywo. 
Dramat zaciekawił nas swoim głębokim sensem i bliskością problemów ówczesnych młodych ludzi. A wszystko za sprawą naszej zamiłowanej polonistki p. Anny Krasińskiej, która od samego początku bacznie czuwała nad powodzeniem misji.