Podobno bioderkiem podryguje nawet w kolejce po sałatę, bo taniec tli się w niej już od dziecka. Zumbę tańczy od czterech lat, a od dwóch jest instruktorką. A każdy, kto śledzi stronę szkoły z pewnością zauważył, iż ten rodzaj tańca zaprzyjaźniał się z naszą szkołą już kilka treningów temu. I tym tropem drogę do nas znalazła Sylwia Jaruga, która 28 września na naszym terenie znalazła się nie po raz pierwszy.

Już półtora roku temu na scenie usadowionej na dziedzińcu naszej szkoły podczas Dnia Otwartego zaszczepiła w roztańczonych uczestnikach ziarenko radości z ruchu i nagły wzrost poziomu endorfin, by w piątkowe przedpołudnie zebrać plony. Zachęceni pogłoskami, że będzie milutko i bez uszczerbku na kondycji (o ile takowa jest na stanie…), kilkudziesięciu odważnych  zgromadziło się w blasku promieni słońca w hali sportowej. Niektórzy pełni obaw wyczekiwali w kątach sali tego, co miało nadejść. A wśród nich były dziewczęta z klasy II Grafiki i Poligrafii Cyfrowej (Ola, Ania i Wiktoria). To one przewidziały przebieg zdarzeń i niczym jasnowidzki zapisały, ku przestrodze, harmonogram spotkania. A żeby nikt nie był w ciągu kolejnych minut zaskoczony i świadomie przystąpił do przebiegłego planu prowadzącej, odczytano, nie bez obaw, co nadejść miało:

1.      Zapoznanie tyrana.

2.      Przygotowanie do bitwy.

3.      Początek tortur.

4.      Walka o przetrwanie.

5.      Zebranie zwłok.

6.      Nieliczni na polu bitwy.

7.      Ostateczne stracie.

8.      Zwycięstwo.

Czy plan został zrealizowany?

Zważywszy na fakt, iż tyrana zapoznano, a wraz z nim jego zwodniczy ciągły uśmiech…. Tyrana, który do bitwy przygotował, by następnie przeciągnąć po wszelkich rytmach łącznie  z tymi najszybszymi. …. Nie dał szans na choćby chwilową przerwę, by złapać oddech, ani na wyjście tych, u których chęć ucieczki z pola bitwy była silniejsza niż jakieś tam zwycięstwo z wrogiem… Co ważne - zwłok nie odnotowano! Ostatecznie więc  możemy przyjąć, że daliśmy radę - wróg nie miał z nami szans. Młodzież Zespołu Szkół (a wśród nich delikatnie starsze reprezentantki grona pedagogicznego) przeciągnięci przez wiele treningów są gotowi na wyzwania i nigdy nie zejdą z pola!!!

Apelujemy więc do Sylwii- Mistrzyni wrześniowego  Treningu- CHCEMY WIĘCEJ! I nic nas nie powstrzyma J

Nasz gość został nagrodzony. Tego dnia otrzymał swój portret, w mistrzowskim stylu narysowany przez Lidkę Kazimierczuk z kl. II Technikum Architektury Krajobrazu. Mamy już potwierdzenie, że zrobi kluczowe miejsce w domu trenerki.

A jeśli ktoś chciałby wziąć udział w zajęciach z naszą przodowniczką tańca, zapraszamy i serdecznie polecamy jej treningi Zumby. Wszelkie informacje dotyczące zajęć można uzyskać na fb : Sylwia.zumba.Reszel. Polecamy. Kto spróbuje raz, nigdy nie będzie miał  dosyć. Bo ruch napędza, nakręca, daje radość, dodaje sił do parcia naprzód. My to wiemy, a Ty?

Zdjęcia: Wiktoria Lasek