Dyplomy, wyróżnienia, podziękowania, gratulacje, wyrazy wdzięczności, słowa podsumowań. Uroczysty apel w sali gimnastycznej poprzedzony mszą święta w Kościele p.w. św. Apostołów oficjalnie zakończył miesiące ciężkiej pracy całej społeczności szkolnej. Odświętni, podekscytowani zbliżającym się czasem wypoczynku uczniowie, usłyszeli w piątkowy poranek wiele przyjemnych słów z ust swoich nauczycieli, wychowawców, czy choćby samego Starosty Powiatu Kętrzyńskiego p. Jarosława Pieniak, który tego dnia zaszczycił szkołę obecnością.

Swoją wypowiedź rozpoczął od wspaniałej wiadomości, jaką było przyznanie Stypendium Starosty Kętrzyńskiego Ani Rozenberg z kl. II TE za jej szczególne osiągnięcia z języka niemieckiego. Nasz gość złożył zebranym życzenia udanych wakacji, a  kończącej edukację klasie III ZSZ wielu sukcesów na kolejnym etapie jej kariery. Do Kierownik Szkolenia Praktycznego p. Danuty Machnio powędrowała wiązanka kwiatów w podziękowaniu za jej wkład pracy. Dyrektor Zespołu Szkół p. Andrzej Lewandowski pokrótce podsumował minione miesiące, życząc bezpiecznych i pełnych wrażeń przeżyć wakacyjnych. Jednym z najistotniejszych wydarzeń tego dnia było pożegnanie naszych przyszłych emerytów- Państwa Anny i Andrzeja Fiedorowicz. Pan Dyrektor  wygłosił słowa wielkiego szacunku dla ich wkładu w życie szkoły, dziękując za gotowość do niesienia pomocy, za wsparcie w codziennym zmaganiu się z zawiłościami wielu spraw formalnych. Podarowane  kolorowe leżaki mają być zapowiedzią przyjemnych, bezstresowych, leniwych chwil spędzonych na łonie natury.

 

Ostatni apel to okazja do pochwał  i wyróżnień tych najlepszych z najlepszych. Wychowawcy klas wspomagani uściskiem dłoni dyrektora szkoły wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody tym, którzy pracowali na maksimum swoich możliwości. Najwyższą średnią ocen w tym roku szkolnym, a co za tym idzie Stypendium Prezesa Rady Ministrów uzyskała Alicja Wiktorek z kl. II TAK. Zaraz po niej wśród tych najlepszych znaleźli się: Paulina Bełdowska z kl. I LO, Natalia Wypyszczak z kl. I LO, Bartosz Werstak z kl. III TE, Michał Samotyha z kl. I TGi PC, Piotr Piekuś z kl. II TI. Dyplomy i nagrody odebrali także ci, którzy wspomagali szkołę w działaniach promocyjnych. A byli to: Karolina Jóźwiak (odwiedzająca gimnazja; reżyser filmu promocyjnego szkoły, brała udział w nagraniu promującym Dzień Otwarty Szkoły w Telewizji Retv), Natalia Wypyszczak, Natalia Prościńska i Ola Kuligowska, które z dużym zapałem przeprowadzały akcję informacyjną o naszej szkole w okolicznych gimnazjach. Ania Borucka i Wiktoria Lasek - uzdolnione przyszłe graficzki, autorki projektów folderu szkoły i teczek absolwenta. Michał Samotyha, grafik z powołania, wytrwale dążący do doskonalenia swojego talentu, przy okazji Youtuber. Wykorzystuje swoje umiejętności do projektów szkolnych, autor zdjęć wielu szkolnych imprez i krótkich filmików z istotnych wydarzeń w szkole. Pani Julita Okrąglewska kierująca na co dzień szkolną biblioteką wyróżniła: Alicję Wiktorek, Martynę Gbur, Lidię Kazimierczuk, Julię Szapiel i Olę Kuligowską za prowadzenie kroniki szkolnej. Pedagog szkolna p. Agnieszka Śpiewak koordynująca Szkolnym Klubem Wolontariatu pogratulowała 13 osobom, które z potrzeby serca, bezinteresownie dzielą się swoim czasem z innymi. A są to: Paulina Bełdowska, Sara Śniadach, Estera Sobstyl, Natalia Iwińska, Martyna Gbur, Alicja Wiktorek, Wiktoria Naruszko, Paweł Borucki, Krystian Narkowicz, Kacper Wodnicki, Jakub Oleszczuk, Lidia Kazimierczuk i Paulina Sędecka. Wolontariusze służą pomocą najmłodszym z Domu Dziecka przy odrabianiu prac domowych, a reszelskim seniorom w Miejskiej Bibliotece Publicznej wyjaśniają tajniki zawiłości informatycznych.

 

Widok dyrektora szkoły, który w czasie trwającego apelu prezentuje nagle bony pieniężne o wartości 300 i 500 zł oraz piękne puchary, zapewne ucieszył niejednego, wzbudzając zapędy do wejścia w ich posiadanie. Szczęśliwcami jednakże okazali się być Kuba Janowski z kl. II TI i Wiktor Sawicki z kl. III TE. W dniach 9-10 czerwca obaj wzięli udział w Pucharze Polski CS:GO w Marcinkowie, gdzie przy okazji zostali uczestnikami turnieju FIFA 18. I był to ich szczęśliwy dzień. Kuba poległ dopiero w ostatnim starciu o pierwsze miejsce, zajmując miejsce drugie, natomiast Wiktor uplasował się na miejscu trzecim. Trenerem i mentorem naszej drużyny Counter Strike jest p. Andrzej Lewandowski. Pamiątkowe zdjęcie z naszymi zwycięzcami doskonale oddaje radość z ich sukcesu.

 

Pan Krzysztof Jelisiejew wyróżnił uczniów klasy II Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej za ich udział w projekcie „Junkers Szkoli”.   W ciągu roku uczniowie przystąpili do trzech testów, a najlepszy łączny wynik końcowy uzyskała Martyna Gbur.

 

 Pani Anna Jałoszewska wręczyła pamiątkowe dyplomy tym, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English Ace. Najwyższy wynik w szkole uzyskał Bartek Bartkowiak z kl. II TI.

 

Kierownik Szkolenia Praktycznego przedstawiła wyniki frekwencji i klasyfikacji rocznej. Najwyższą frekwencją w szkole może poszczycić się klasa IGPC/ ITI. Natomiast indywidualnym wynikiem obecności wyróżnił się w tym roku uczeń kl. I TI Krystian Narkowicz.

 

22 czerwca  był ostatnim dniem zajęć dla klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wychowawca klasy p. Dorota Parada przygotowała  z tej okazji pamiątkowe podarunki, a na wesoło, z dużą dozą dobrego humoru pożegnała swoich strasznych kolegów klasa II ZSZ i ich wychowawczyni p. Anna Krasińska. Tej przemiłej formy pożegnania z pewnością nie da się nigdy zapomnieć. Nasi zawodowi absolwenci otrzymali pamiątkowe tarcze  z nazwą szkoły wykonane z drewna.

 

Tego dnia usłyszeliśmy także piękny głos Agaty Stefanowicz z kl. II LO, której jak zawsze udało się na chwilę zatrzymać czas i przenieść nas w świat zadumy.

 

Apel poprowadziły Ania Vellotti i Milena Bugaj z klasy II LO.

 

Wszystkim uczniom życzymy niezapomnianych, pełnych wrażeń i beztroskich dni wypoczynku. Wracajcie zdrowi, uśmiechnięci i pełni energii do zdobywania nowych umiejętności i doskonalenia swoich mocnych stron. Do zobaczenia za dwa miesiące!