Uwaga! Uwaga!

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu

„Matematyka oczami fotografa”

więcej

OFERTA EDUKACYJNA 

ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Wiosenna energia i optymizm  na dobre rozgościły się w naszych progach. W pierwszy wiosenny czwartek otworzyliśmy swoje podwoje, aby wszyscy szukający odpowiedzi na pytanie „Gdzie do szkoły średniej?”, mogli poznać atuty i zasoby naszej przyjaznej placówki.

 

            Przybyłych gości ze szkół podstawowych Reszla, Korsz, Garbna i Sątop powitał Dyrektor Szkoły Andrzej Lewandowski. Niezmiernie miło  było nam gościć tego dnia partnerów i sympatyków naszej placówki:

 - firmę FESTOOL Polska- sprawującą patronat nad klasami: stolarską Branżową Szkołą I Stopnia oraz Technikum Technologii Drewna;

- dr Jerzego Domańskiego, prodziekana ds. studenckich Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie- partnera w kształceniu Technika Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej;

- Spółkę REMA Reszel- partnera Branżowej Szkoły I Stopnia w kształceniu tokarzy i ślusarzy.

            Młodzi goście klas trzecich oddziałów gimnazjalnych i siódmych klas szkoły podstawowej mogli tego dnia poznać ofertę i specyfikę oferowanych kierunków kształcenia. Uczniowie naszej szkoły przygotowali im wiele niespodzianek i starali się w jak najciekawszy sposób przedstawić zalety swojego przyszłego zawodu.

Przedstawicielki Technikum Architektury Krajobrazu (klasa ze specjalnością bukieciarstwo i dekoracje roślinne) opowiadały o swoich zajęciach i oferowały kupno palemek i stroików wielkanocnych oraz dekoracji okolicznościowych.

Chłopcy z klas stolarskiej Branżowej Szkoły I Stopnia i Technikum Technologii Drewna produkowali ramki do zdjęć wykonanych przez przyszłych grafików i wycinali pamiątkowe drewniane serca.

Niewątpliwy popis swoich umiejętności dali tego dnia uczniowie klasy pożarniczej z elementami ratownictwa medycznego LO, którzy przy współpracy z reszelską OSP oraz olsztyńską Falck Medycyna, pod okiem nauczyciela edukacji pożarniczej kpt. Sławomira Siwka zaprezentowali pokaz interwencji ratowniczo- pożarniczej w pożarze drogowym. Przybyli goście mieli też możliwość bezpłatnego pomiaru cukru i ciśnienia krwi.

Counter Strike cieszy się w naszej szkole niemałą popularnością. Już po raz trzeci w dniu otwartym doszło do wirtualnej walki, a młodzi gracze zarówno z naszej szkoły, jak i innych przybyłych wzięli udział w CS-go! Zwycięstwo odniosła drużyna Quam Esport w składzie: Karol Skomorok, Wiktor Sawicki, Michał Gofron, Patryk Maćkowiak i Paweł Plonkowski. Podczas gdy część zapaleńców z klas technikum informatycznego (e-sport) walczyła  w pracowniach informatycznych, inni demonstrowali specyfikę tego kierunku w hali gimnastycznej.

Uczniowie klasy grafiki i poligrafii cyfrowej postanowili uwiecznić chwilę. Na pamiątkę  odwiedzin, każdy chętny gość mógł zapozować do zdjęcia, które następnie zostało obrobione cyfrowo. Po dodaniu odpowiednio wykonanej na miejscu ramy, zdjęcie stanowiło piękny efekt wspólnych działań klas grafików i stolarzy.

Klasa Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej zaoferowała ładowanie telefonów komórkowych z energii panelu fotowoltaicznego, pamiątkową "obrączkę" z rurki miedzianej przyciętej na wymiar oraz udzielała informacji dotyczących kierunku.

Klasa wielozawodowa Branżowej Szkoły I Stopnia prezentowała swoje umiejętności poprzez strzyżenie i modelowanie fryzur (zaobserwowaliśmy kolejkę do fryzjera!), poczęstunek wyrobów piekarskich i cukierniczych (piekarz), loterię "quiz wiedzy" z zakresu handlu spożywczego (sprzedawca), gdzie nagrodami były słodycze ze sklepowej półki, oraz prezentację działania różnych elementów napędu pojazdów (mechanik samochodowy).

Biblioteka szkolna udostępniła dla odwiedzających prowadzone przez uczniów Kroniki Szkolne. Każdy mógł uwiecznić swój pobyt wpisem w Księdze Odwiedzin.

W międzyczasie młodzi goście, oprowadzani przez uczniów, obejrzeli pracownie przedmiotowe, językowe, bibliotekę i internat. Najbardziej emocjonującym przeżyciem dla nas wszystkich był zdecydowanie występ KARATE KYOKUSHIN. Grupa młodszych i starszych zawodników z wielu pobliskich miejscowości zaprezentowała elementy treningu, fragmenty walk, techniki obronne oraz pokaz siły i techniki w kruszeniu elementów budowlanych.       Występ zapierający dech, który jest dowodem, iż zgłębianie zdolności fizycznych i psychicznych prowadzi do doskonałości i nie ma żadnych ograniczeń.

W małej sali gimnastycznej szkolna grupa teatralna pod okiem ks. Karola Misiewicza (i z jego udziałem) wystawiła małą formę teatralną „Czas". A uzdolnieni muzycznie  uczniowie Weronika Fenik, Remigiusz Pawelczyk i Janek Kolaczek umilili czas piosenką i miłymi  dla ucha tonami.

Podczas imprezy odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu „Mam Talent”. Utalentowana młodzież  zaprezentowała umiejętności wokalne, instrumentalne, taneczne i ruchowe. Finał konkursu już w kwietniu.

           

Uwagę młodzieży skupiły tego dnia także stoiska zaprzyjaźnionych firm:

- FESTOOL POLSKA – prezentacja najnowocześniejszych elektronarzędzi do obróbki drewna;

- MTI Furninova Polska Sp. z o.o. - proces montażu mebli tapicerowanych (stolarz i tapicer);

- REMA S.A. z Reszla - prezentacja oferty maszyn oraz zatrudnienia

- Wydział Nauk Technicznych UWM – prezentacja oferty kierunków kształcenia w roku akademickim 2018/19.

Energię do aktywnego udziału w imprezie dostarczał wszystkim uczestnikom słodki poczęstunek w małej sali gimnastycznej oraz grill na dziedzińcu szkoły, gdzie serwowano mięsne przekąski.

Wydarzenie relacjonowali patroni medialni imprezy: ReTV/Kętrzyńska Telewizja Kablowa i Telewizja Mazurska. O promocję w prasie zadbała Gazeta Olsztyńska i tygodnik Gazeta w Kętrzynie.

Dziękujemy dyrektorom szkół w Reszlu, Korszach, Garbnie i Sątopach za obecność ich uczniów w naszych progach. Dziękujemy partnerom organizacyjnym: Ochotniczej Straży Pożarnej z Reszla oraz firmie FALCK Medycyna Sp. z o.o. Gorąco dziękujemy naszym ofiarnym sponsorom. Dzięki ich hojności mogliśmy naszych gości podjąć prawdziwie uroczyście.

 

 

 


 
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
 
27 marca 2019
Dzień Otwartych Drzwi UWM - wyjazd klas maturalnych
 28 marca 2019 godz 10.00
Dzień Otwarty Szkoły
10 kwietnia 2019
Wystawianie przewidywanych ocen w klasach maturalnych
 11 kwietnia 2019
 Spotkania z rodzicami

 17 kwietnia 2019
Wystawianie ocen rocznych w klasach maturalnych

 18 - 23 kwietnia 2019
Wiosenna przerwa świąteczna

 

 
 
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk