Początek marca dla uczniów naszej szkoły był bardzo ekscytujący, a to za sprawą zorganizowanej w dniach 2-4 marca 2018 r.  w katowickim Spodku Intel Extreme Masters. IEM jest wydarzeniem o rozmiarze światowym, gdzie główną atrakcją są rozgrywki e-sportowe, m.in. w jednej z najbardziej znanych gier  Counter Strike Global Offensive.

To właśnie w tych dniach uczniowie technikum informatycznego (klasa programowania i testowania gier komputerowych- e-sport) oraz kilku zapalonych graczy z liceum ogólnokształcącego wraz z nauczycielami p. Arturem Palke oraz p. Andrzejem Lewandowskim, mieli okazję uczestniczyć w największym wydarzeniu e-sportowym w tej części Europy. W czasie trwania IEM  równolegle odbywały się wystawy firm z branży IT w szczególności tych kooperujących z rynkiem gier komputerowych. Wydarzenie to rokrocznie przyciąga wielu prominentów,  tych związanych z branżą e-sportową, ale i nie tylko. W Spodku można było spotkać znanych youtuberów, uzyskać autografy od znanych drużyn e-sportowych czy wymienić się doświadczeniami z innymi graczami komputerowymi. Uczniowie biorący udział w wyjeździe pozostają pod wielkim wrażeniem imprezy. Mieli okazję poznać  zarówno najnowszy sprzęt, jak  i gry komputerowe. Lekki niedosyt po powrocie jest niewątpliwie doskonałą recenzją minionych dni i wystarczającym powodem, aby za rok wybrać się tam ponownie.