Dn. 22 lutego klasa I GPC wraz z nauczycielem podstaw poligrafii p. Katarzyną Kurgan - Romańczuk odwiedziła drukarnię OZGraf (Olsztyńskie Zakłady Graficzne S.A.). Drukarnia ta jest jedną z najnowocześniejszych drukarni w naszym regionie. W strukturze produkcji OZGraf S.A. dominują książki w oprawie złożonej szytej i bezszwowej, albumy, wydawnictwa encyklopedyczne i podręczniki szkolne, których udział sięga 95%.

W ofercie firmy znajdują się ponadto różnego rodzaju druki, takie jak magazyny, foldery reklamowe, plakaty, kalendarze, ulotki i inne. Uczniowie poznali tajniki sztuki drukarskiej i introligatorskiej. Mieli możliwość zaznajomienia z najnowszymi technologiami dotyczącymi przygotowania do druku, naświetlaniem płyt i zautomatyzowanego składu książek. Po zakładzie oprowadzała nas technolog, która w przejrzysty i ciekawy sposób przekazywała uczniom wiedzę na temat druku i oprawy książek.