ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Witaj tegoroczny Absolwencie gimnazjum
Zapraszamy Ciebie i Twoją klasę
na Dzień Otwarty Szkoły
22 marca od godz. 9.00
Czekamy przy ul. Łukasińskiego 3
A dlaczego warto nas odwiedzić?
Harmonogram Dnia Otwartego
Zapoznamy Cię z ofertą kształcenia na rok szkolny 2018/2019
Proponujemy Ci aż 8 możliwych kierunków kształcenia.
Jesteś fanem gier komputerowych?
Weź udział w potyczkach CS go!
Gimnazjaliści contra uczniowie szkoły.
Stań do walki, spróbuj swoich sił!
Zgłoś swój udział na
potyczkics@zsreszel.pl lub
Formularz zgłoszenia
Pokaz strażacki
uczniów klasy pożarniczej oraz OSP Reszel i gaszenie obiektu
Naucz się ratować życie
Obejrzysz pokaz resuscytacji krążeniowo- oddechowej
Z udziałem uczniów I klasy pożarniczej
Interesuje Cię profesjonalny sprzęt stolarski?
Chcesz uczyć się praktyki zawodu na najnowocześniejszych elektronarzędziach?
Zobacz i sam je wypróbuj podczas pokazu firmy Festool Polska
Marzysz o zawodzie grafika,
jesteś kreatywny, lubisz wyzwania?
Uczniowie klasy grafiki i poligrafii cyfrowej odpowiedzą na Twoje pytania
i… stworzą Twój portret
Obejrzyj grę aktorską uczniów czasie małego spektaklu teatralnego p.t. „Czas”
Masz pasję? A może potrafisz coś szczególnego, co chciałbyś pokazać innym?
Tańcz! Śpiewaj! Zagraj na instrumencie!
Graj! Improwizuj! Parodiuj! Rozśmieszaj! Wzruszaj!
Weź udział w konkursie….
MAM TALENT!
Zgłoszenia do 15 marca pod adresem: ewa.piechota@zsreszel.pl
Jesteś odważny?
Interesują Cię sztuki walki?
Przyłącz się do jedynego, spektakularnego pokazu Karate Kyokushin !
Przekonaj się, jak zaangażowanie ciała i psychiki pozwalają na wykonanie niemożliwego…
Patronat medialny imprezy obejmą:
Uwaga
Wyjazd do teatru Buffo w Warszawie na spektakl Romeo i Julia 3D (w wodzie)
24 kwietnia (wtorek). Koszt 120 zł..
Osoby chętne zgłaszają się do p. A. Jałoszewskiej lub D. Parady z pieniędzmi do poniedziałku 12.03.2018

O tym, że 14 lutego obchodzimy święto zakochanych nikomu mówić nie trzeba. Zwłaszcza młodzi ludzie tego dnia chętnie w sposób szczególny okazują swoje uczucia. Ale miłość to nie tylko czułe słowa i piękne wyznania. To przede wszystkim troska o tych, których kochamy. I to właśnie było przesłaniem walentynkowej akcji dla bezpieczeństwa, która odbyła się 14 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu.

 

- Pomysłodawcą akcji był dyrektor szkoły, który w czasie finału projektu Razem Bezpieczniej (dzięki współprac szkoły, gminy i miejscowej OSP udało się pozyskać środki na zakup czujek tlenu węgla dla uczniów) stwierdził, że może warto o bezpieczeństwie powiedzieć więcej właśnie w walentynki. Wspólnie ze szkołą zaprosiliśmy więc do współpracy strażaków z KP PSP w Kętrzynie i policjantów, a także młodzież z klas pożarniczych Zespołu Szkół w Reszlu – wyjaśniali strażacy OSP Reszel. 

Najważniejszym punktem dnia była nauka pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci próbowały na fantomach swoich sił w reanimacji, zapoznały się ze sprzętem medycznym, poznały też działanie defibrylatorów automatycznych. Założenie było takie, by każde dziecko praktycznie przećwiczyło najważniejsze czynności ratujące życie. 

- Szkoła dysponuje sprzętem do ćwiczeń, swój przywieźli też strażacy z Reszla i z Kętrzyna, którzy - wraz z młodzieżą z klas pożarniczych - cierpliwie tłumaczyli kolejnym uczniom, jak prawidłowo zajmować się poszkodowanym. Zwłaszcza uczniowie młodszych klas do tematu podeszli bardzo poważnie - mówili z uśmiechem reszelscy strażacy. 

W czasie, gdy jedni ćwiczyli pierwszą pomoc, inni słuchali kpt. Sławomira Siwek z KP PSP w Kętrzynie, który prezentował pracę strażaka i podpowiadał, co zrobić by w przyszłości móc wybrać ten zawód. W kolejnej sali na uczniów czekali policjanci z KP w Reszlu. Kom. Marta Umbras, st. asp. Dawid Stelmaszczyk i mł. asp. Paweł Obolewicz uczyli młodzież, jak reagować w przypadku zagrożeń. 

- Każda taka inicjatywa zasługuje na uwagę i dlatego chętnie się w nią włączyliśmy. Jeśli ktokolwiek kiedyś w przyszłości wykorzysta choć część wiedzy ze środowego spotkania to będzie to najlepszy dowód na to, że było warto. Zachęcamy także innych do tego, by edukować młodzież. Jeśli tylko będziemy mieli możliwość to służymy pomocą - powiedział bryg. Szymon Sapieha, zastępca komendanta KP PSP  w Kętrzynie. 

- Zarówno młodzież, jak i nauczyciele wychodzili z sal zadowoleni, temat wyraźnie im się podobał. Serdecznie dziękujemy strażakom z Reszla i z Kętrzyna, policjantom z reszelskiego komisariatu i młodzieży z klas pożarniczych za pomoc i zaangażowanie w akcję dla bezpieczeństwa. Już dziś zapraszamy do nas za rok, na kolejną edycję. - podsumował walentynki w reszelskiej "Trójce" dyrektor Edward Szmul. 

 

Foto: Agnieszka Żyła


Nadchodzące wydarzenia:

  • 22.03.2018 Dzień Otwarty Szkoły
  • 12.04.2018 Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk