Dn. 12 lutego 2018 roku klasa 1 LO udział wzięła udział w VIII Turnieju Miast Historycznych Warmii i Mazur, który odbył się w zamku w Rynie. Opiekunem grupy był nauczyciel historii p. Krzysztof Jelisiejew. Pięcioosobowa grupa, w skład której weszli: Julia Szapiel, Natalia Wypyszczak, Adrian Kozub i Filip Jesionowski zmagała się tego dnia z przedstawicielami innych szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą, ale także tężyzną fizyczną.  Po zaprezentowaniu szkół rozpoczęły się zmagania. Pierwszym punktem programu referaty, które miały przedstawić wszystkie reprezentacje. Nasz opracowały Julia Szapiel i Natalia Wypyszczak. Pod atrakcyjnym tytułem: Czarownica Reszelska lub Warmińskie Salem autorki przedstawiły tragizm Barbary Zdunk, jej proces i egzekucję oraz ogólny rys dotyczący czarownic, ze szczególnym uwzględnieniem „podręcznika łowców czarownic” p.t. „Młot na czarownice”. W pierwszej konkurencji sprawnościowej nasza grupa zapoznała się z podstawami golfa. Gra na elektronicznym symulatorze  okazała się świetną zabawą, mimo iż przysporzyła nam dużo trudności i stresu. Spisaliśmy się jednak na medal. Następnie wszyscy uczestnicy zatańczyli belgijkę. Po wspaniałej zabawie wszyscy z zaciekawieniem oglądali pokaz walk rycerskich. Później mieliśmy do wykonania pozostałe  konkurencje sprawnościowe, takie jak: trzymanie miecza za głownie, rzucanie krążkami na miecz oraz trafianie do skrzyni podkowami. Po wielu godzinach zmagań usłyszeliśmy wspaniałą wiadomość -  nasz zespół zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół ponadgimnazjalnych w kategorii: Rycerze!!! Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni oraz szczęśliwi J