7 marca 2018 odbędzie się XVIII  
edycja Ogólnopolskiego
Konkursu Języka Angielskiego English Ace
Termin zgłoszeń mija we wtorek 13.02.2018
 
Zachęcam do udziału ;)  
Anna Jałoszewska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π

14.03.2018 (środa) odbędzie się Szkolny Konkurs Matematyczny.

Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do nauczycieli matematyki

do dnia 09.03.2018.

 Ewa Piechota

Dorota Parada

Ogólnopolski Konkurs

Języka Niemieckiego

edycja XIX

14 marca 2018

   

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej Technik technologii drewna Technik architektury krajobrazu Technik informatyk - programowanie i testowanie gier komputerowych (e-sport) Liceum ogólnokształcące Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej Szkoła branżowa - klasa wielozawodowa Szkoła branżowa - klasa stolarska

Sobota 20 stycznia godz. 18.00  

Hotel Taurus  Święta Lipka

W progach hotelu zgromadzeni wzruszeni rodzice, rodzina, znajomi, nauczyciele. Ci najważniejsi - tegoroczni absolwenci nie do rozpoznania. Piękni, uroczyści i … przejęci. W powietrzu unosi się atmosfera podniosłości i elegancji. Część z nich wraz z wychowawcami – p. Krzysztofem Jelisiejew i Arturem Palke już przygotowani do wystąpienia przy dźwiękach poloneza. Uroczystość rozpoczęli gospodarze- przedstawiciele obu klas IV TEA i IV TI – Ala Zajk i Piotr Dziemiańczyk.

Głos zaraz po nich zabrała Kierownik Szkolenia Praktycznego p. Danuta Machnio, by w imieniu Dyrektora Zespołu dać  słowne przyzwolenie „Poloneza czas zacząć…”. Wzruszenie szarpało za serce i przesłaniało widoczność…. Ale najistotniejsze są ich emocje i wrażenia. Jak wspominają tę noc? Poczytajmy… (JW)

 „Za oficjalny początek balu możemy uznać moment, gdy uczniowie dostojnym krokiem poloneza, którego przez kilka miesięcy uczyła ich Pani Amanda Mazurowska- niezastąpiona i wspaniała nauczycielka w-fu (!!!), wchodzą do sali, odprowadzani wzrokiem zgromadzonych wokół rodzin i kadry pedagogicznej. Nauka tańca nie poszła w las, pary z dumą przedstawiły swój układ i trzeba przyznać, że efekt był doskonały. Po uroczystym rozpoczęciu studniówki przez Panią Danutę Machnio i przewodniczących klas, zaczęła sie długo wyczekiwana przez nas – maturzystów- zabawa. Każdy z wielkim uśmiechem na twarzy wychodził na parkiet, nawet ci, których taniec nigdy nie był mocną stroną. Ksiądz Karol rozruszał każde koło, które utworzyli uczniowie wraz z nauczycielami. W międzyczasie robiono pamiątkowe zdjęcia, aby zachować na zawsze  w pamięci osoby, chwile, atmosferę. Każda kreacja była wyjątkowa, nie zabrakło nawet karnawałowych masek. W ten wspaniały dzień uczniowie bawili się ze swoimi nauczycielami, co wpłynęło na jedyny w swoim rodzaju bardzo pozytywny nastrój i sprawiło nam wiele radości. W czasie zabawy uczestnicy na bieżąco dbali, aby wychowawcy dorównywali im kroku na parkiecie. Obaj panowie mimo oczu wkoło głowy podołali bardzo dzielnie naszym tanecznym wyzwaniom. Około godz. 22-ej klasa 4EA przygotowała Panu  Jelisiejew niespodziankę, odśpiewując piosenkę do własnych słów i układu tanecznego w wykonaniu Janka Bieżuńskiego. Obdarowany nie krył wzruszenia. Otrzymał na wieczną pamiątkę spisane słowa pieśni wraz z dedykacją.

Przed nami niecałe 100 dni do najważniejszego egzaminu w naszym życiu.  Teraz pozostała nam już tylko dalsza nauka. Wierzymy jednak w to, że te ostatnie kilka miesięcy w naszej szkole będziemy wspominać równie miło jak noc z 20 na 21 stycznia 2018 r.”

Zdjęcia: Artur Palke


Nadchodzące wydarzenia:

  • 02 - 04.03.2018 Wyjazd na Intel Extreme Masters
  • 07.03.2018 Konkurs Języka Angielskiego
  • 14.03.2018 Konkurs Języka Niemieckiego
  • 14.03.2018 Konkurs Matematyczny
  • 22.03.2018 Dzień Otwarty Szkoły

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk