Sobota 20 stycznia godz. 18.00  

Hotel Taurus  Święta Lipka

W progach hotelu zgromadzeni wzruszeni rodzice, rodzina, znajomi, nauczyciele. Ci najważniejsi - tegoroczni absolwenci nie do rozpoznania. Piękni, uroczyści i … przejęci. W powietrzu unosi się atmosfera podniosłości i elegancji. Część z nich wraz z wychowawcami – p. Krzysztofem Jelisiejew i Arturem Palke już przygotowani do wystąpienia przy dźwiękach poloneza. Uroczystość rozpoczęli gospodarze- przedstawiciele obu klas IV TEA i IV TI – Ala Zajk i Piotr Dziemiańczyk.

Głos zaraz po nich zabrała Kierownik Szkolenia Praktycznego p. Danuta Machnio, by w imieniu Dyrektora Zespołu dać  słowne przyzwolenie „Poloneza czas zacząć…”. Wzruszenie szarpało za serce i przesłaniało widoczność…. Ale najistotniejsze są ich emocje i wrażenia. Jak wspominają tę noc? Poczytajmy… (JW)

 „Za oficjalny początek balu możemy uznać moment, gdy uczniowie dostojnym krokiem poloneza, którego przez kilka miesięcy uczyła ich Pani Amanda Mazurowska- niezastąpiona i wspaniała nauczycielka w-fu (!!!), wchodzą do sali, odprowadzani wzrokiem zgromadzonych wokół rodzin i kadry pedagogicznej. Nauka tańca nie poszła w las, pary z dumą przedstawiły swój układ i trzeba przyznać, że efekt był doskonały. Po uroczystym rozpoczęciu studniówki przez Panią Danutę Machnio i przewodniczących klas, zaczęła sie długo wyczekiwana przez nas – maturzystów- zabawa. Każdy z wielkim uśmiechem na twarzy wychodził na parkiet, nawet ci, których taniec nigdy nie był mocną stroną. Ksiądz Karol rozruszał każde koło, które utworzyli uczniowie wraz z nauczycielami. W międzyczasie robiono pamiątkowe zdjęcia, aby zachować na zawsze  w pamięci osoby, chwile, atmosferę. Każda kreacja była wyjątkowa, nie zabrakło nawet karnawałowych masek. W ten wspaniały dzień uczniowie bawili się ze swoimi nauczycielami, co wpłynęło na jedyny w swoim rodzaju bardzo pozytywny nastrój i sprawiło nam wiele radości. W czasie zabawy uczestnicy na bieżąco dbali, aby wychowawcy dorównywali im kroku na parkiecie. Obaj panowie mimo oczu wkoło głowy podołali bardzo dzielnie naszym tanecznym wyzwaniom. Około godz. 22-ej klasa 4EA przygotowała Panu  Jelisiejew niespodziankę, odśpiewując piosenkę do własnych słów i układu tanecznego w wykonaniu Janka Bieżuńskiego. Obdarowany nie krył wzruszenia. Otrzymał na wieczną pamiątkę spisane słowa pieśni wraz z dedykacją.

Przed nami niecałe 100 dni do najważniejszego egzaminu w naszym życiu.  Teraz pozostała nam już tylko dalsza nauka. Wierzymy jednak w to, że te ostatnie kilka miesięcy w naszej szkole będziemy wspominać równie miło jak noc z 20 na 21 stycznia 2018 r.”

Zdjęcia: Artur Palke