Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Życzę wszystkim Państwu, aby tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód da wytchnienie od codziennych obowiązków i pozostanie w waszej pamięci jako ten wart wspomnień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale zawsze z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wracajcie pełni zapału do pracy i nowych pomysłów. Udanego wypoczynku!

Dyrektor Zespołu Szkół

Andrzej Lewandowski


UWAGA  GIMNAZJALISTO!!!

 REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 

Informacje o przyjęciu do klas pierwszych będą dostępne

od 2 lipca 2018 od godz 10:00 w sekretariacie szkoły po podaniu numeru wniosku.

Jak zapisać się do klasy pierwszej?

Regulamin rekrutacji.

Zasady przeliczania punktów.

Kierunki kształcenia 2018/2019

Już tradycyjnie młodzież Zespołu Szkół przystąpiła do dwóch ogólnopolskich konkursów języka niemieckiego „Deutschfreund” i „Verstehen”. Oba na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej warto było zmierzyć się  z niemalże 1000 rówieśnikami w każdej z kategorii wiekowej (1, 2 i 3 klasa). Zarówno test gramatyczno- leksykalny (Deutschfreund), jak i słuchanie (Verstehen) to zadania o różnym stopniu trudności, które w doskonały sposób sprawdzają najważniejsze kompetencje językowe.

Celem udziału szkoły w takich przedsięwzięciach nie są miejsca, choć z całą pewnością  są czynnikiem motywującym. Chcemy odkrywać talenty, rozwijać uzdolnienia, rozbudzać zainteresowanie językiem niemieckim, a przy okazji motywować do podejmowania intelektualnych wyzwań. I  cieszy fakt, że 12 osób zmierzyło się i w tym roku z tym nie lada wyzwaniem.

Każdemu z osobna gratuluję każdego zdobytego punktu i waszych osobistych wyników. Dziękuję za chęci, odwagę i  waszą sympatię do języka niemieckiego.

Największe gratulacje należą się Ani Rozenberg z kl. II TE, która w konkursie „Deutschfreund” uzyskała wynik bardzo dobry - 82% poprawnych odpowiedzi zdobywając  4 miejsce w województwie i 84 w kraju, a konkursie „Verstehen” 1 miejsce w województwie i 16 w kraju. W pierwszej szóstce w województwie w kategorii klasy 3-4 znaleźli się: Ada Labarzewska z kl IV TE (miejsce 1 w województwie), Bartosz Werstak z kl. III TE (miejsce 2 w województwie) i Marcin Strzelczak  z kl. IV TI (miejsce 6  w województwie). Miejsce 8 w województwie w kategorii klasy I zajęła Paulina Bełdowska z kl. I LO.  Wszyscy uczestnicy znaleźli się w pierwszej czterdziestce  w naszym województwie. Jestem   z was dumna J

A już po feriach walczymy ponownie. 14 marca XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego  „Sprachdoktor”. I tym razem pokażemy na co stać Zespół Szkół im. M. Rataja w Reszlu J


Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk