7 marca 2018 odbędzie się XVIII  
edycja Ogólnopolskiego
Konkursu Języka Angielskiego English Ace
Termin zgłoszeń mija we wtorek 13.02.2018
 
Zachęcam do udziału ;)  
Anna Jałoszewska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π

14.03.2018 (środa) odbędzie się Szkolny Konkurs Matematyczny.

Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do nauczycieli matematyki

do dnia 09.03.2018.

 Ewa Piechota

Dorota Parada

Ogólnopolski Konkurs

Języka Niemieckiego

edycja XIX

14 marca 2018

   

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej Technik technologii drewna Technik architektury krajobrazu Technik informatyk - programowanie i testowanie gier komputerowych (e-sport) Liceum ogólnokształcące Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej Szkoła branżowa - klasa wielozawodowa Szkoła branżowa - klasa stolarska

Już tradycyjnie młodzież Zespołu Szkół przystąpiła do dwóch ogólnopolskich konkursów języka niemieckiego „Deutschfreund” i „Verstehen”. Oba na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej warto było zmierzyć się  z niemalże 1000 rówieśnikami w każdej z kategorii wiekowej (1, 2 i 3 klasa). Zarówno test gramatyczno- leksykalny (Deutschfreund), jak i słuchanie (Verstehen) to zadania o różnym stopniu trudności, które w doskonały sposób sprawdzają najważniejsze kompetencje językowe.

Celem udziału szkoły w takich przedsięwzięciach nie są miejsca, choć z całą pewnością  są czynnikiem motywującym. Chcemy odkrywać talenty, rozwijać uzdolnienia, rozbudzać zainteresowanie językiem niemieckim, a przy okazji motywować do podejmowania intelektualnych wyzwań. I  cieszy fakt, że 12 osób zmierzyło się i w tym roku z tym nie lada wyzwaniem.

Każdemu z osobna gratuluję każdego zdobytego punktu i waszych osobistych wyników. Dziękuję za chęci, odwagę i  waszą sympatię do języka niemieckiego.

Największe gratulacje należą się Ani Rozenberg z kl. II TE, która w konkursie „Deutschfreund” uzyskała wynik bardzo dobry - 82% poprawnych odpowiedzi zdobywając  4 miejsce w województwie i 84 w kraju, a konkursie „Verstehen” 1 miejsce w województwie i 16 w kraju. W pierwszej szóstce w województwie w kategorii klasy 3-4 znaleźli się: Ada Labarzewska z kl IV TE (miejsce 1 w województwie), Bartosz Werstak z kl. III TE (miejsce 2 w województwie) i Marcin Strzelczak  z kl. IV TI (miejsce 6  w województwie). Miejsce 8 w województwie w kategorii klasy I zajęła Paulina Bełdowska z kl. I LO.  Wszyscy uczestnicy znaleźli się w pierwszej czterdziestce  w naszym województwie. Jestem   z was dumna J

A już po feriach walczymy ponownie. 14 marca XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego  „Sprachdoktor”. I tym razem pokażemy na co stać Zespół Szkół im. M. Rataja w Reszlu J


Nadchodzące wydarzenia:

  • 02 - 04.03.2018 Wyjazd na Intel Extreme Masters
  • 07.03.2018 Konkurs Języka Angielskiego
  • 14.03.2018 Konkurs Języka Niemieckiego
  • 14.03.2018 Konkurs Matematyczny
  • 22.03.2018 Dzień Otwarty Szkoły

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk