UWAGA  GIMNAZJALISTO!!!

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 

 Dostarczanie dokumentów do dnia 26 czerwca 2018 do godz 15:00

Jak zapisać się do klasy pierwszej?

Regulamin rekrutacji.

Zasady przeliczania punktów.


 

Drodzy Absolwenci

Państwowego Technikum Rolniczego i Zespołu Szkół Rolniczych w Reszlu - maturzyści 1960 - 1985

Spotkanie absolwentów - informacjaSpotkanie absolwentów - informacja

Kierunki kształcenia 2018/2019

Dnia 10 stycznia 2018 roku klasa II liceum pożarniczo- ratowniczego po dwóch latach kroczenia drogą ku marzeniom pod opieką nauczyciela- ratownika medycznego- Kierownika Pogotowia Ratunkowego w Kętrzynie Macieja Kuś, przystąpiła do egzaminu sprawdzającego zdobytą wiedzę. Pięć trzyosobowych  grup przyszłych ratowników, mimo wielkiego stresu, dzielnie stawiło czoła temu wyzwaniu.

Drugoklasiści oceniani byli przez dwóch ratowników medycznych. Gościnnie na egzamin przybył zaprzyjaźniony z naszą szkołą p. Piotr Małż.  Zadaniem każdej z grup była wnikliwa analiza konkretnego przypadku oraz szybkie i precyzyjne działanie. A przyszło im zmierzyć się z takimi sytuacjami jak: upadek z wysokości, ratowanie nieprzytomnej osoby wyciągniętej z wody, udzielanie pomocy ofiarom napadu z ranami postrzałowymi oraz kłutymi, zabezpieczenie osób poszkodowanych w wypadku samochodowym oraz pomoc osobom wyniesionym z płonącego budynku. Pozorantami podczas tegorocznego egzaminu byli uczniowie I klasy liceum, którzy niezwykle realistycznie odwzorowali poszczególne zdarzenia. Ratownicy prowadzący egzamin pogratulowali wiedzy zarówno zdającym, jak i pozorantom. Pan Maciej bardzo dobrze przygotował tegorocznych zdających, dzięki niemu uczniowie zdobyli niezmiernie ważne umiejętności na przyszłość. Wszyscy zdający opuszczali salę z dobrym wynikiem i uśmiechem na twarzy. Ta lekcja z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika.

PS. A sami egzaminujący są bardzo dumni z uczniów obu klas J Czujemy się bezpieczniej wiedząc, że posiadacie tak potrzebną umiejętność jaką jest ratowanie życia J (J.W.)

BRAWO  WY !!!

 


Nadchodzące wydarzenia:

22.06.2018 godz. 9:00 

Zakończenie roku szkolnego 

 

 

 

 

 

 Ulotka do pobrania w PDF 

 

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk