ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Witaj tegoroczny Absolwencie gimnazjum
Zapraszamy Ciebie i Twoją klasę
na Dzień Otwarty Szkoły
22 marca od godz. 9.00
Czekamy przy ul. Łukasińskiego 3
A dlaczego warto nas odwiedzić?
Harmonogram Dnia Otwartego
Zapoznamy Cię z ofertą kształcenia na rok szkolny 2018/2019
Proponujemy Ci aż 8 możliwych kierunków kształcenia.
Jesteś fanem gier komputerowych?
Weź udział w potyczkach CS go!
Gimnazjaliści contra uczniowie szkoły.
Stań do walki, spróbuj swoich sił!
Zgłoś swój udział na
potyczkics@zsreszel.pl lub
Formularz zgłoszenia
Pokaz strażacki
uczniów klasy pożarniczej oraz OSP Reszel i gaszenie obiektu
Naucz się ratować życie
Obejrzysz pokaz resuscytacji krążeniowo- oddechowej
Z udziałem uczniów I klasy pożarniczej
Interesuje Cię profesjonalny sprzęt stolarski?
Chcesz uczyć się praktyki zawodu na najnowocześniejszych elektronarzędziach?
Zobacz i sam je wypróbuj podczas pokazu firmy Festool Polska
Marzysz o zawodzie grafika,
jesteś kreatywny, lubisz wyzwania?
Uczniowie klasy grafiki i poligrafii cyfrowej odpowiedzą na Twoje pytania
i… stworzą Twój portret
Obejrzyj grę aktorską uczniów czasie małego spektaklu teatralnego p.t. „Czas”
Masz pasję? A może potrafisz coś szczególnego, co chciałbyś pokazać innym?
Tańcz! Śpiewaj! Zagraj na instrumencie!
Graj! Improwizuj! Parodiuj! Rozśmieszaj! Wzruszaj!
Weź udział w konkursie….
MAM TALENT!
Zgłoszenia do 15 marca pod adresem: ewa.piechota@zsreszel.pl
Jesteś odważny?
Interesują Cię sztuki walki?
Przyłącz się do jedynego, spektakularnego pokazu Karate Kyokushin !
Przekonaj się, jak zaangażowanie ciała i psychiki pozwalają na wykonanie niemożliwego…
Patronat medialny imprezy obejmą:
Uwaga
Wyjazd do teatru Buffo w Warszawie na spektakl Romeo i Julia 3D (w wodzie)
24 kwietnia (wtorek). Koszt 120 zł..
Osoby chętne zgłaszają się do p. A. Jałoszewskiej lub D. Parady z pieniędzmi do poniedziałku 12.03.2018

 

„Narodziłem się nagi, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.
Narodziłem się ubogi, abyś ty mógł uznać Mnie za jedyne bogactwo.
Narodziłem się w stajni, abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce.
Narodziłem się bezsilny, abyś ty nigdy się Mnie nie lękał.
Narodziłem się z miłości, abyś ty nigdy nie zwątpił w Moją miłość.
Narodziłem się w nocy, abyś ty uwierzył, iż mogę rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością.

 

To fragment „ Orędzia z Groty Betlejemskiej” Lamberta Nobena, który rozpoczął uroczystość wigilijną w Zespole Szkół. A zamiarem prowadzącego- ks. Karola Misiewicza- było przenieść nas do Betlejem, gdzie niebawem narodzi się tak długo oczekiwane Dzieciątko Jezus. Po tej krótkiej refleksji przywiał nas przybyły gość- ks. proboszcz reszelskiej parafii Krzysztof Bumbul. Uświadomił zebranym, iż, mimo że podzieleni na klasy, stanowią jedną wspólnotę, wyraził radość z obecności wszystkich w tak podniosłym dniu. Jako drugi przemówił do nas Dyrektor Szkoły p. Andrzej Lewandowski. Podziękował osobom odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości- księdzu Karolowi, p. Wiolecie Drężek- Bołtruczek, p. Mariuszowi Śliwka oraz Samorządowi Uczniowskiemu.  Krótko podsumował mijający rok, uznając za główne osiągnięcie szkoły realizację dwóch projektów unijnych i z nadzieją odniósł się do dwóch kolejnych, które wdrożymy już w nadchodzącym roku, w tym np. rewitalizację szkolnych kortów tenisowych. Życzył wszystkim wesołych Świąt Narodzenia Pańskiego i wielu sukcesów w roku 2018. I tym razem miło nam było powitać gościa, który nie opuszcza żadnej z ważnych dla nas chwil- wicestarostę kętrzyńskiego p. Michała Krasińskiego Serce się raduje, mogąc uczestniczyć w tak przepięknej uroczystości”- to bardzo miłe słowa, na które z pewnością zasłużyliśmy widząc i słysząc efekty wielodniowych przygotowań.  Z ust naszego gościa padły także życzenia radosnych Świąt oraz przede wszystkim zdrowia w Nowym Roku.

Spotkanie całej społeczności to najlepsza okazja, aby na forum podziękować, pochwalić, wyróżnić osoby, które zdecydowanie się zasłużyły. A ponieważ nasza szkoła przywiązuje dużą rolę do rozwoju talentów i zainteresowań uczniów, tego dnia w ręce tych uzdolnionych poszły wyróżnienia i nagrody. I tak jako pierwsi wyczytani zostali uczestnicy Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej, w którym zwycięstwo odniosła klasa II LO. W Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt na podium stanęły te z klasy IV TE/TAK, a w Turnieju Chłopców klasa II TID. Królami strzelców zostali Paweł Adamiak i Jakub Janowski, którzy zdobyli po 6 bramek. Dyplomy i wyróżnienia wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego p. Amanda Mazurowska i p. Grzegorz Subocz.

Wiersz uczennicy kl. I Technikum Architektury Krajobrazu Estery Sobstyl odczytany przez ks. Karola wprowadził zebranych w nastrój tym razem liryczny. Po chwili dowiedzieliśmy się, iż jest to jeden z trzech utworów napisanych przez uczennicę na I Szkolny Konkurs Literacki „Cień słowa”, który dał jej zwycięstwo w kategorii „Poezja”. Uzdolniona poetka zdobyła także nagrodę w kategorii „Proza”, a wraz z nią równorzędne I miejsce zajęli: Anna Piotrowska z kl. I BS, Kacper Wodnicki z kl. I GPC oraz Kamil Chapanionek z kl. I TI. A nagrody wręczyły p. Anna Krasińska i p. Małgorzata Chmarycz.

Ksiądz Karol wyróżnił także kl. II ZSZ za wykonanie najpiękniejszych koron na  Orszak Trzech Króli.

Kierownik Szkolenia Praktycznego p. Danuta Machnio wraz z p. Dyrektorem pogratulowali uczniom, którzy w ostatnim miesiącu uzyskali 100% frekwencję.

Po rozdaniu nagród kontynuowaliśmy tradycję uroczystości wigilijnej. Zebrani wysłuchali fragmentu ewangelii św. Łukasza, a następnie podzielili się opłatkiem i skosztowali wielu potraw. A po degustacji rozpoczęło się wielkie kolędowanie klas. Także w języku angielskim. Niezmiernie miło było nam powitać tego dnia siostry misjonarki z Kenii, które goszcząc w reszelskiej parafii, odwiedziły i nas. Nie tylko przybyły, ale i zaprezentowały swój talent muzyczno- instrumentalny.

Dziękujemy każdemu, kto był lub miał swój wkład w tworzeniu klimatu tego dnia. Rodzicom naszych uczniów, panom kucharzom ze szkolnej stołówki za przygotowanie pysznych  potraw. Organizatorom za wystrój sali, uczniom za dekorację stołów.  Oby nadchodzące dni były równie przyjemne, ciepłe i pełne życzliwości.

 Zdjęcia: Michał Samotyha, Artur Palke


Nadchodzące wydarzenia:

  • 22.03.2018 Dzień Otwarty Szkoły
  • 12.04.2018 Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk