UWAGA  UWAGA UWAGA!!!

  Ogłaszamy zbiórkę pieniędzy i niezbędnych rzeczy  do schroniska w Pudwągach

Zbiórka będzie organizowana od 10.12.2018 do 19.12.2018

Więcej szczegółów

 

UWAGA !! 

Zapraszamy do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

 

"Policzmy to z Ratajem"

Regulamin szkolnego konkursu matematycznego 

 

Etap I - zadania

 

 

„Narodziłem się nagi, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.
Narodziłem się ubogi, abyś ty mógł uznać Mnie za jedyne bogactwo.
Narodziłem się w stajni, abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce.
Narodziłem się bezsilny, abyś ty nigdy się Mnie nie lękał.
Narodziłem się z miłości, abyś ty nigdy nie zwątpił w Moją miłość.
Narodziłem się w nocy, abyś ty uwierzył, iż mogę rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością.

 

To fragment „ Orędzia z Groty Betlejemskiej” Lamberta Nobena, który rozpoczął uroczystość wigilijną w Zespole Szkół. A zamiarem prowadzącego- ks. Karola Misiewicza- było przenieść nas do Betlejem, gdzie niebawem narodzi się tak długo oczekiwane Dzieciątko Jezus. Po tej krótkiej refleksji przywiał nas przybyły gość- ks. proboszcz reszelskiej parafii Krzysztof Bumbul. Uświadomił zebranym, iż, mimo że podzieleni na klasy, stanowią jedną wspólnotę, wyraził radość z obecności wszystkich w tak podniosłym dniu. Jako drugi przemówił do nas Dyrektor Szkoły p. Andrzej Lewandowski. Podziękował osobom odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości- księdzu Karolowi, p. Wiolecie Drężek- Bołtruczek, p. Mariuszowi Śliwka oraz Samorządowi Uczniowskiemu.  Krótko podsumował mijający rok, uznając za główne osiągnięcie szkoły realizację dwóch projektów unijnych i z nadzieją odniósł się do dwóch kolejnych, które wdrożymy już w nadchodzącym roku, w tym np. rewitalizację szkolnych kortów tenisowych. Życzył wszystkim wesołych Świąt Narodzenia Pańskiego i wielu sukcesów w roku 2018. I tym razem miło nam było powitać gościa, który nie opuszcza żadnej z ważnych dla nas chwil- wicestarostę kętrzyńskiego p. Michała Krasińskiego Serce się raduje, mogąc uczestniczyć w tak przepięknej uroczystości”- to bardzo miłe słowa, na które z pewnością zasłużyliśmy widząc i słysząc efekty wielodniowych przygotowań.  Z ust naszego gościa padły także życzenia radosnych Świąt oraz przede wszystkim zdrowia w Nowym Roku.

Spotkanie całej społeczności to najlepsza okazja, aby na forum podziękować, pochwalić, wyróżnić osoby, które zdecydowanie się zasłużyły. A ponieważ nasza szkoła przywiązuje dużą rolę do rozwoju talentów i zainteresowań uczniów, tego dnia w ręce tych uzdolnionych poszły wyróżnienia i nagrody. I tak jako pierwsi wyczytani zostali uczestnicy Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej, w którym zwycięstwo odniosła klasa II LO. W Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt na podium stanęły te z klasy IV TE/TAK, a w Turnieju Chłopców klasa II TID. Królami strzelców zostali Paweł Adamiak i Jakub Janowski, którzy zdobyli po 6 bramek. Dyplomy i wyróżnienia wręczyli nauczyciele wychowania fizycznego p. Amanda Mazurowska i p. Grzegorz Subocz.

Wiersz uczennicy kl. I Technikum Architektury Krajobrazu Estery Sobstyl odczytany przez ks. Karola wprowadził zebranych w nastrój tym razem liryczny. Po chwili dowiedzieliśmy się, iż jest to jeden z trzech utworów napisanych przez uczennicę na I Szkolny Konkurs Literacki „Ceń słowa”, który dał jej zwycięstwo w kategorii „Poezja”. Uzdolniona poetka zdobyła także nagrodę w kategorii „Proza”, a wraz z nią równorzędne I miejsce zajęli: Anna Piotrowska z kl. I BS, Kacper Wodnicki z kl. I GPC oraz Kamil Chapanionek z kl. I TI. A nagrody wręczyły p. Anna Krasińska i p. Małgorzata Chmarycz.

Ksiądz Karol wyróżnił także kl. II ZSZ za wykonanie najpiękniejszych koron na  Orszak Trzech Króli.

Kierownik Szkolenia Praktycznego p. Danuta Machnio wraz z p. Dyrektorem pogratulowali uczniom, którzy w ostatnim miesiącu uzyskali 100% frekwencję.

Po rozdaniu nagród kontynuowaliśmy tradycję uroczystości wigilijnej. Zebrani wysłuchali fragmentu ewangelii św. Łukasza, a następnie podzielili się opłatkiem i skosztowali wielu potraw. A po degustacji rozpoczęło się wielkie kolędowanie klas. Także w języku angielskim. Niezmiernie miło było nam powitać tego dnia siostry misjonarki z Kenii, które goszcząc w reszelskiej parafii, odwiedziły i nas. Nie tylko przybyły, ale i zaprezentowały swój talent muzyczno- instrumentalny.

Dziękujemy każdemu, kto był lub miał swój wkład w tworzeniu klimatu tego dnia. Rodzicom naszych uczniów, panom kucharzom ze szkolnej stołówki za przygotowanie pysznych  potraw. Organizatorom za wystrój sali, uczniom za dekorację stołów.  Oby nadchodzące dni były równie przyjemne, ciepłe i pełne życzliwości.

 Zdjęcia: Michał Samotyha, Artur Palke


Nadchodzące wydarzenia:

 

20 grudnia

Oddajemy krew/ Akcja Krwiodawstwa


21 grudnia

Wigilia Szkolna


 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk