WYJAZD DO TEATRU

Juz 13 grudnia 2018r (czwartek) kolejny wyjazd  do teatru muzycznego  Buffo w Warszawie.

Tym razem na spektakl "METRO"

Szczegóły wyjazdu

PAŹDZIERNIK

Zapraszamy do biblioteki szkolnej.

To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii  Zespołu Szkół w Reszlu. Klasa pierwsza Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej miała okazję gościć w największej w Polsce i zarazem jednej z największych drukarni na europejskim rynku poligraficznym. A wszystko dzięki uprzejmości firmy  LSC Communications, która od ponad 150 lat jest światowym liderem w zakresie kompleksowych usług poligraficznych oraz szeroko rozumianej zintegrowanej komunikacji.

Na rynku polskim firma posiada zakłady produkcyjne oraz oddziały wspierające w Krakowie, Starachowicach i Warszawie. Nasi uczniowie wraz z opiekunami p. Andrzejem Lewandowskim i p. Arturem Palke w ciągu trzech dni pobytu w Krakowie mieli okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym materiałów cyfrowych- od etapu projektu aż po efekt finalny. O organizację pobytu na terenie drukarni zadbała p. Aneta Pukaluk, Specjalista ds. Personalnych, która objęła grupę serdeczną opieką i dzięki której czas spędzony w tym miejscu możemy bez wątpienia uznać za bardzo efektywny. I tak w kolejności wydarzeń, p. Adam Kulma- Koordynator Produkcji CTP przedstawił zalety sytemu Kodak Prinergy używanego do zarządzania procesem produkcyjnym w Przygotowalni. P. Piotr Miedziński- Z-ca Dyrektora ds. CTP przeszedł kolejno przez najważniejsze punkty drukarni. Uczniowie zobaczyli m. in. miejsce, gdzie projekty graficzne klientów są sprawdzane, a poszczególne strony układane w odpowiedniej kolejności tak, aby po wydrukowaniu i złożeniu projektu kolejność stron była właściwa (np.  strony czasopisma). Następnie udali się do pomieszczenia, gdzie pracują urządzenia zwane naświetlarkami. Tam przygotowywane są specjalne płyty (stosowane w druku offsetowym)  służące w dalszym procesie jako wzór, na podstawie którego wykonuje się kolejne kopie. Jan Fałat – Koordynator Produkcji ISM z działu zajmującego się drukiem cyfrowym, opowiedział, jak wykonywane są druki cyfrowe i o kolejnym etapie, gdy rozcinane są za pomocą tzw. plotera tnącego. Oczywiście nie obyło się bez zdjęcia pamiątkowego i gadżetów, które klasa otrzymała od firmy, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

O wyjątkowości wycieczki z pewnością świadczy fakt, iż uczestnicy mieli możliwość znaleźć się w świecie najwyższej klasy profesjonalizmu i sprzętu. Na takie właśnie działania ukierunkowany jest projekt realizowany w Zespole Szkół dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego „Technik cyfrowych procesów graficznych- nowy zawód szansą dla młodzieży”, z którego środki przeznaczone są na doposażenie sal dla klasy grafiki i poligrafii cyfrowej oraz doskonalenie nauczycieli. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili także Kraków oraz kopalnię soli w Wieliczce.

Miejmy nadzieję, iż to spotkanie zapoczątkuje udaną wieloletnią współpracę szkoły z LSC Communications, której serdecznie dziękujemy za tę niezapomnianą lekcję dla naszych początkujących grafików.


Nadchodzące wydarzenia:

27 września 2018 godz: 16:00

- Zebranie dla rodziców.

28 września 2018

- Trening z Mistrzem//Zumba Party z Sylwią Jaruga.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk