ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
Witaj tegoroczny Absolwencie gimnazjum
Zapraszamy Ciebie i Twoją klasę
na Dzień Otwarty Szkoły
22 marca od godz. 9.00
Czekamy przy ul. Łukasińskiego 3
A dlaczego warto nas odwiedzić?
Harmonogram Dnia Otwartego
Zapoznamy Cię z ofertą kształcenia na rok szkolny 2018/2019
Proponujemy Ci aż 8 możliwych kierunków kształcenia.
Jesteś fanem gier komputerowych?
Weź udział w potyczkach CS go!
Gimnazjaliści contra uczniowie szkoły.
Stań do walki, spróbuj swoich sił!
Zgłoś swój udział na
potyczkics@zsreszel.pl lub
Formularz zgłoszenia
Pokaz strażacki
uczniów klasy pożarniczej oraz OSP Reszel i gaszenie obiektu
Naucz się ratować życie
Obejrzysz pokaz resuscytacji krążeniowo- oddechowej
Z udziałem uczniów I klasy pożarniczej
Interesuje Cię profesjonalny sprzęt stolarski?
Chcesz uczyć się praktyki zawodu na najnowocześniejszych elektronarzędziach?
Zobacz i sam je wypróbuj podczas pokazu firmy Festool Polska
Marzysz o zawodzie grafika,
jesteś kreatywny, lubisz wyzwania?
Uczniowie klasy grafiki i poligrafii cyfrowej odpowiedzą na Twoje pytania
i… stworzą Twój portret
Obejrzyj grę aktorską uczniów czasie małego spektaklu teatralnego p.t. „Czas”
Masz pasję? A może potrafisz coś szczególnego, co chciałbyś pokazać innym?
Tańcz! Śpiewaj! Zagraj na instrumencie!
Graj! Improwizuj! Parodiuj! Rozśmieszaj! Wzruszaj!
Weź udział w konkursie….
MAM TALENT!
Zgłoszenia do 15 marca pod adresem: ewa.piechota@zsreszel.pl
Jesteś odważny?
Interesują Cię sztuki walki?
Przyłącz się do jedynego, spektakularnego pokazu Karate Kyokushin !
Przekonaj się, jak zaangażowanie ciała i psychiki pozwalają na wykonanie niemożliwego…
Patronat medialny imprezy obejmą:
Uwaga
Wyjazd do teatru Buffo w Warszawie na spektakl Romeo i Julia 3D (w wodzie)
24 kwietnia (wtorek). Koszt 120 zł..
Osoby chętne zgłaszają się do p. A. Jałoszewskiej lub D. Parady z pieniędzmi do poniedziałku 12.03.2018

To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w historii  Zespołu Szkół w Reszlu. Klasa pierwsza Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej miała okazję gościć w największej w Polsce i zarazem jednej z największych drukarni na europejskim rynku poligraficznym. A wszystko dzięki uprzejmości firmy  LSC Communications, która od ponad 150 lat jest światowym liderem w zakresie kompleksowych usług poligraficznych oraz szeroko rozumianej zintegrowanej komunikacji.

Na rynku polskim firma posiada zakłady produkcyjne oraz oddziały wspierające w Krakowie, Starachowicach i Warszawie. Nasi uczniowie wraz z opiekunami p. Andrzejem Lewandowskim i p. Arturem Palke w ciągu trzech dni pobytu w Krakowie mieli okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym materiałów cyfrowych- od etapu projektu aż po efekt finalny. O organizację pobytu na terenie drukarni zadbała p. Aneta Pukaluk, Specjalista ds. Personalnych, która objęła grupę serdeczną opieką i dzięki której czas spędzony w tym miejscu możemy bez wątpienia uznać za bardzo efektywny. I tak w kolejności wydarzeń, p. Adam Kulma- Koordynator Produkcji CTP przedstawił zalety sytemu Kodak Prinergy używanego do zarządzania procesem produkcyjnym w Przygotowalni. P. Piotr Miedziński- Z-ca Dyrektora ds. CTP przeszedł kolejno przez najważniejsze punkty drukarni. Uczniowie zobaczyli m. in. miejsce, gdzie projekty graficzne klientów są sprawdzane, a poszczególne strony układane w odpowiedniej kolejności tak, aby po wydrukowaniu i złożeniu projektu kolejność stron była właściwa (np.  strony czasopisma). Następnie udali się do pomieszczenia, gdzie pracują urządzenia zwane naświetlarkami. Tam przygotowywane są specjalne płyty (stosowane w druku offsetowym)  służące w dalszym procesie jako wzór, na podstawie którego wykonuje się kolejne kopie. Jan Fałat – Koordynator Produkcji ISM z działu zajmującego się drukiem cyfrowym, opowiedział, jak wykonywane są druki cyfrowe i o kolejnym etapie, gdy rozcinane są za pomocą tzw. plotera tnącego. Oczywiście nie obyło się bez zdjęcia pamiątkowego i gadżetów, które klasa otrzymała od firmy, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

O wyjątkowości wycieczki z pewnością świadczy fakt, iż uczestnicy mieli możliwość znaleźć się w świecie najwyższej klasy profesjonalizmu i sprzętu. Na takie właśnie działania ukierunkowany jest projekt realizowany w Zespole Szkół dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego „Technik cyfrowych procesów graficznych- nowy zawód szansą dla młodzieży”, z którego środki przeznaczone są na doposażenie sal dla klasy grafiki i poligrafii cyfrowej oraz doskonalenie nauczycieli. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili także Kraków oraz kopalnię soli w Wieliczce.

Miejmy nadzieję, iż to spotkanie zapoczątkuje udaną wieloletnią współpracę szkoły z LSC Communications, której serdecznie dziękujemy za tę niezapomnianą lekcję dla naszych początkujących grafików.


Nadchodzące wydarzenia:

  • 22.03.2018 Dzień Otwarty Szkoły
  • 12.04.2018 Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk