Z całą pewnością można zaryzykować stwierdzenie, że nie ma na świecie nikogo, kto nie czekałby na przybycie św. Mikołaja, a szczególnie jeśli tenże miałby go obdarować miłym prezentem. 6 grudnia spotkał naszą szkołę wielki zaszczyt, ponieważ zabiegany i bardzo w tym okresie zapracowany św. Mikołaj znalazł chwilę, by odwiedzić nasze progi.  W towarzystwie  dwóch pięknych śnieżynek  z workiem pełnym słodkości, głośnym dzwonkiem obwieszczał swoje przybycie, zanim wstąpił do każdej z klas i obdarował uradowaną młodzież słodkimi prezentami.

Nasz dobry Mikołaj pamiętał także o pozostałych dzieciach w naszym mieście. Odwiedził szkołę podstawową oraz Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko”, gdzie zabawił dłuższą chwilę i spędził czas na zabawach, tańcach, wprawiając przedszkolaków we wspaniałe humory.  Zdjęcia wyrażają wszystko, wdzięczności dzieci nie sposób ująć w słowach. Po krótkim odpoczynku w godzinach popołudniowych gość z Laponii w towarzystwie ks. Karola i jego pomocników przybył do naszego internatu. Tam obdarował mieszkańców słodyczami, wprawił w świąteczny nastrój i nietypowym, jak na Mikołaja, powozem konnym odjechał w dalszą podróż. Bo przecież czekają inni, o nikim nie można zapomnieć w ten piękny, przedświąteczny czas….

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym śnieżynkom Martynie i Weronice oraz ukrywającego się za czerwonym odzieniem Krzysiowi  za wasze wielkie serca.