15 listopada 2017 o godz. 13.00  w całej Polsce rozpoczęła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”. 12  odważnych uczniów klas  I-IV przystąpiło do testu składającego się z 28 pytań. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień młodzieży.

Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Jest dedykowany również  nauczycielom języka niemieckiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty.

Nasza szkoła już od dwóch lat przystępuje do konkursów językowych organizowanych przez Łowców Talentów Jersz. Działalność Łowców polega na wspieraniu szkół w pracy z młodzieżą pragnącą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności ponad podstawę programową. 

Wyniki konkursu poznamy za 6 tygodni.