6 litrów i 300 ml - to wynik kolejnej 19. już akcji przeprowadzonej w naszej sali gimnastycznej przez pracowników  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie - Oddziału Terenowego w Bartoszycach. Nie wszystkim chętnym udało się przejść pozytywnie wywiad lekarski i badania krwi. Nie mniej jednak 14 śmiałków o wielkim sercu (uczniów, nauczycieli i gości) pomyślnie zakończyło tę niełatwą próbę sił organizmu. Postawa godna naśladowania niech będzie zachętą dla ich naśladowców.

 

Jeśli tego dnia z jakiegoś powodu nie udało Ci się wziąć udziału w akcji, a chciałbyś zrobić coś dla innych, wsiądź w samochód lub autobus i odwiedź najbliższy punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bartoszycach lub Giżycku w godz. 7.00-14.30. Każdy kandydat na miejscu jest badany, a po zakwalifikowaniu i uzupełnieniu płynów oddaje krew, co zajmuje zaledwie 5-8 minut. Osoby pracujące bądź uczące się otrzymują zaświadczenie usprawiedliwiające ich nieobecność, zwrot kosztów za dojazd do najbliższego Punktu Krwiodawstwa, legitymację Honorowego Dawcy Krwi oraz kopię wyników badań. A na osłodę posiłek regeneracyjny o wartości kalorycznej 4.500 kcal. - 8 tabliczek czekolady.

Na tę chwilę najbardziej potrzebne są  grupy 0Rh-, BRh-, ARh- i 0Rh+. Nie wahaj się. Już dzisiaj możesz uratować komuś życie.

Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 895260156 lub na stronie  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Zdjęcia: Adam Skróciński, Michał Samotyha