19.10.2017 r. w Powiatowym Domu Kultury  Kętrzynie odbył się finał konkursu im. Stanisławy Łozińskiej „Kwiatki nie z tej rabatki”. W konkursie tym wzięło udział ok. 40 prac. Rywalizowały miedzy sobą  osoby prywatne oraz firmy m.in. z Reszla, Kętrzyna, Karolewa, Barcian czy Korsz. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II Technikum Architektury Krajobrazu.

Wystawiliśmy 3 kompozycje  -pierwszą, autorstwa  Wiktorii Naruszko i Alicji Wiktorek , drugą- Kingi Hymol, Natalii Juraniec i Weroniki Pryszczepko oraz trzecią  grupową , którą dziewczęta zrobiły wspólnie. Komisji , w której skład wchodzili pani Stanisława Łozińska-poetka, inicjatorka konkursu; pani Marlena Szypulska- dyrektor Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan’ w Kętrzynie oraz pan Kamil Bednarczyk –florysta, właściciel kwiaciarni;  najbardziej z naszych prac spodobała się nowoczesna kompozycja Wiktorii i Alicji z którą w klasyfikacji ogólnej dziewczyny zajęły 3 miejsce. Wiktoria i Alicja otrzymały dyplomy i nagrody, natomiast Kinga, Natalia i Weronika listy gratulacyjne.