7 marca 2018 odbędzie się XVIII  
edycja Ogólnopolskiego
Konkursu Języka Angielskiego English Ace
Termin zgłoszeń mija we wtorek 13.02.2018
 
Zachęcam do udziału ;)  
Anna Jałoszewska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π

14.03.2018 (środa) odbędzie się Szkolny Konkurs Matematyczny.

Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do nauczycieli matematyki

do dnia 09.03.2018.

 Ewa Piechota

Dorota Parada

Ogólnopolski Konkurs

Języka Niemieckiego

edycja XIX

14 marca 2018

   

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej Technik technologii drewna Technik architektury krajobrazu Technik informatyk - programowanie i testowanie gier komputerowych (e-sport) Liceum ogólnokształcące Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej Szkoła branżowa - klasa wielozawodowa Szkoła branżowa - klasa stolarska

W poniedziałkowy poranek  4 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w naszej szkole. Zgodnie z tradycją  dzień ten zainaugurowała  msza św. w  Kościele św. Piotra i Pawła w intencji reszelskich szkół, a po niej w sali gimnastycznej miał miejsce uroczysty apel, na który przybyło wielu zaproszonych gości, rodziców i społeczność szkolna. Prowadzące –Ania Staniszewska i Ala Zajk- szczególnie serdecznie powitały uczniów czterech klas pierwszych i przedstawiły ich wychowawców.

Opiekę nad klasą pożarniczą z elementami ratownictwa medycznego objęła p.Elżbieta Pupel, nad klasami ITAK/ ITD p. Monika Małolepsza, nad klasami I TI/I TCPG p. Joanna Śliwka, nad klasą I Branżowej Szkoły I stopnia p. Tadeusz Ogłuszka. W dalszej części uroczystości wysłuchaliśmy kilku przemówień, a jako pierwszy głos zabrał gospodarz szkoły- Dyrektor Zespołu p. Andrzej Lewandowski. Powitał zebranych gości: posła na Sejm RP p.Jerzego Małeckiego, wicestarostę powiatu kętrzyńskiego, a jednocześnie przyjaciela naszej szkoły  p.Michała Krasińskiego, właściciela reszelskiej firmy REMA SA, zakładu produkującego najlepsze obrabiarki do drewna, p.Stefana Kołakowskiego,  dyrektorów powiatowych  szkół i jednostek organizacyjnych, proboszcza reszelskiej parafii ks. Krzysztofa Bumbula, zebranych rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Swoje słowa skierował przede wszystkim do zgromadzonej młodzieży. Udzielił rad, które pozwolą osiągnąć zamierzone cele, uświadomił o drzemiącym w nich potencjale: uzdolnieniach, młodości, siłach, pomysłach, by zmieniać świat na lepsze. Zwrócił uwagę na znaczenie miejsca, w którym zdecydowali się spędzić kilka lat swojego życia- Zespół Szkół w Reszlu, odnosząc się do tradycji szkoły, jej historii, losów absolwentów, które dają pewność, iż była to dobra inwestycja w siebie. Przypomniał zebranym o udziale szkoły w trzech projektach unijnych, dzięki którym już wkrótce uczniowie będą pracować przy użyciu profesjonalnego sprzętu i zdobywać wiedzę w nowoczesnych salach.

W dalszej części apelu głos zabrał poseł na Sejm RP- Jerzy Małecki. Życzył zebranym, aby najbliższy rok był okazją nie tylko do zdobywania wiedzy, ale i rozwoju zainteresowań i odkrywania talentów. Aby był to rok pełen zapału i satysfakcji ze zdobytej wiedzy. Do nauczycieli i pracowników szkoły powędrowały życzenia realizacji planów zawodowych i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Wicestarosta kętrzyński już na wstępie odniósł się do pięknych słów Jana Pawła II:

„Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie  i dla innych".

Głęboka symbolika tych słów warta jest częstego ich przypominania, by tym samym pomóc  naszej drogiej młodzieży w odnalezieniu właściwej drogi, wartości i postaw.  Usłyszeliśmy także kilka słów o znaczeniu „kręgosłupa moralnego”, ideałów, które czynią z nas ludzi o dobrym sercu. Wicestarosta podkreślił, jak ważne w życiu szkoły były ostatnie dwa lata, kiedy to Zespół Szkół „niczym Feniks z popiołów” odradzał się na nowo.

Tego dnia miło nam było także powitać p. Stefana Kołakowskiego, właściciela reszelskiej Spółki Akcyjnej REMA- jednego z największych w Polsce producentów obrabiarek do drewna i materiałów drewnopochodnych, którego historia sięga lat 30-tych ubiegłego stulecia. Jakże miło było nam usłyszeć wiadomość o fakcie przekazania szkole najnowszej pilarki „maszyny stworzonej z pasją. I tą właśnie pasją chciałbym was zarazić, ponieważ tylko pasja jest drogą do sukcesu”- powiedział właściciel firmy.

Kierownik Szkolenia Praktycznego p. Danuta Machnio omówiła sprawy organizacyjne spotkań klas z wychowawcami. Prowadzące apel wyraziły nadzieję, iż w rozpoczętym nowym roku młodzież będzie „uczyć się lepiej, wiedzieć więcej i działać aktywniej”.  Życzyły sukcesów, nauki w przyjaznej atmosferze i zapału do zdobywania nowych horyzontów.

Po wystąpieniu pocztu sztandarowego i zakończonym apelu klasy pierwsze zostały upamiętnione na pierwszym swoim zdjęciu w pierwszym dniu ich przygody z Zespołem Szkół. Oby dzień ten każdy z uczniów wspominał jak najmilej.

I na koniec,  kierując się słowami dyrektora szkoły, iż „nowy rok szkolny to rok nowych możliwości”, życzymy wszystkim, aby tę szansę wykorzystać w pełni, aby rok ten był czasem nowych pomysłów i wielu sukcesów zarówno  uczniów, jak i nauczycieli.

Zdjęcia : Artur Palke

 


Nadchodzące wydarzenia:

  • 02 - 04.03.2018 Wyjazd na Intel Extreme Masters
  • 07.03.2018 Konkurs Języka Angielskiego
  • 14.03.2018 Konkurs Języka Niemieckiego
  • 14.03.2018 Konkurs Matematyczny
  • 22.03.2018 Dzień Otwarty Szkoły

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk