UWAGA  GIMNAZJALISTO!!!

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 

 Dostarczanie dokumentów do dnia 26 czerwca 2018 do godz 15:00

Jak zapisać się do klasy pierwszej?

Regulamin rekrutacji.

Zasady przeliczania punktów.


 

Drodzy Absolwenci

Państwowego Technikum Rolniczego i Zespołu Szkół Rolniczych w Reszlu - maturzyści 1960 - 1985

Spotkanie absolwentów - informacjaSpotkanie absolwentów - informacja

Kierunki kształcenia 2018/2019

W poniedziałkowy poranek  4 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w naszej szkole. Zgodnie z tradycją  dzień ten zainaugurowała  msza św. w  Kościele św. Piotra i Pawła w intencji reszelskich szkół, a po niej w sali gimnastycznej miał miejsce uroczysty apel, na który przybyło wielu zaproszonych gości, rodziców i społeczność szkolna. Prowadzące –Ania Staniszewska i Ala Zajk- szczególnie serdecznie powitały uczniów czterech klas pierwszych i przedstawiły ich wychowawców.

Opiekę nad klasą pożarniczą z elementami ratownictwa medycznego objęła p.Elżbieta Pupel, nad klasami ITAK/ ITD p. Monika Małolepsza, nad klasami I TI/I TCPG p. Joanna Śliwka, nad klasą I Branżowej Szkoły I stopnia p. Tadeusz Ogłuszka. W dalszej części uroczystości wysłuchaliśmy kilku przemówień, a jako pierwszy głos zabrał gospodarz szkoły- Dyrektor Zespołu p. Andrzej Lewandowski. Powitał zebranych gości: posła na Sejm RP p.Jerzego Małeckiego, wicestarostę powiatu kętrzyńskiego, a jednocześnie przyjaciela naszej szkoły  p.Michała Krasińskiego, właściciela reszelskiej firmy REMA SA, zakładu produkującego najlepsze obrabiarki do drewna, p.Stefana Kołakowskiego,  dyrektorów powiatowych  szkół i jednostek organizacyjnych, proboszcza reszelskiej parafii ks. Krzysztofa Bumbula, zebranych rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Swoje słowa skierował przede wszystkim do zgromadzonej młodzieży. Udzielił rad, które pozwolą osiągnąć zamierzone cele, uświadomił o drzemiącym w nich potencjale: uzdolnieniach, młodości, siłach, pomysłach, by zmieniać świat na lepsze. Zwrócił uwagę na znaczenie miejsca, w którym zdecydowali się spędzić kilka lat swojego życia- Zespół Szkół w Reszlu, odnosząc się do tradycji szkoły, jej historii, losów absolwentów, które dają pewność, iż była to dobra inwestycja w siebie. Przypomniał zebranym o udziale szkoły w trzech projektach unijnych, dzięki którym już wkrótce uczniowie będą pracować przy użyciu profesjonalnego sprzętu i zdobywać wiedzę w nowoczesnych salach.

W dalszej części apelu głos zabrał poseł na Sejm RP- Jerzy Małecki. Życzył zebranym, aby najbliższy rok był okazją nie tylko do zdobywania wiedzy, ale i rozwoju zainteresowań i odkrywania talentów. Aby był to rok pełen zapału i satysfakcji ze zdobytej wiedzy. Do nauczycieli i pracowników szkoły powędrowały życzenia realizacji planów zawodowych i zadowolenia z wykonywanej pracy.

Wicestarosta kętrzyński już na wstępie odniósł się do pięknych słów Jana Pawła II:

„Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie  i dla innych".

Głęboka symbolika tych słów warta jest częstego ich przypominania, by tym samym pomóc  naszej drogiej młodzieży w odnalezieniu właściwej drogi, wartości i postaw.  Usłyszeliśmy także kilka słów o znaczeniu „kręgosłupa moralnego”, ideałów, które czynią z nas ludzi o dobrym sercu. Wicestarosta podkreślił, jak ważne w życiu szkoły były ostatnie dwa lata, kiedy to Zespół Szkół „niczym Feniks z popiołów” odradzał się na nowo.

Tego dnia miło nam było także powitać p. Stefana Kołakowskiego, właściciela reszelskiej Spółki Akcyjnej REMA- jednego z największych w Polsce producentów obrabiarek do drewna i materiałów drewnopochodnych, którego historia sięga lat 30-tych ubiegłego stulecia. Jakże miło było nam usłyszeć wiadomość o fakcie przekazania szkole najnowszej pilarki „maszyny stworzonej z pasją. I tą właśnie pasją chciałbym was zarazić, ponieważ tylko pasja jest drogą do sukcesu”- powiedział właściciel firmy.

Kierownik Szkolenia Praktycznego p. Danuta Machnio omówiła sprawy organizacyjne spotkań klas z wychowawcami. Prowadzące apel wyraziły nadzieję, iż w rozpoczętym nowym roku młodzież będzie „uczyć się lepiej, wiedzieć więcej i działać aktywniej”.  Życzyły sukcesów, nauki w przyjaznej atmosferze i zapału do zdobywania nowych horyzontów.

Po wystąpieniu pocztu sztandarowego i zakończonym apelu klasy pierwsze zostały upamiętnione na pierwszym swoim zdjęciu w pierwszym dniu ich przygody z Zespołem Szkół. Oby dzień ten każdy z uczniów wspominał jak najmilej.

I na koniec,  kierując się słowami dyrektora szkoły, iż „nowy rok szkolny to rok nowych możliwości”, życzymy wszystkim, aby tę szansę wykorzystać w pełni, aby rok ten był czasem nowych pomysłów i wielu sukcesów zarówno  uczniów, jak i nauczycieli.

Zdjęcia : Artur Palke

 


Nadchodzące wydarzenia:

22.06.2018 godz. 9:00 

Zakończenie roku szkolnego 

 

 

 

 

 

 Ulotka do pobrania w PDF 

 

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk