7 marca 2018 odbędzie się XVIII  
edycja Ogólnopolskiego
Konkursu Języka Angielskiego English Ace
Termin zgłoszeń mija we wtorek 13.02.2018
 
Zachęcam do udziału ;)  
Anna Jałoszewska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π

14.03.2018 (środa) odbędzie się Szkolny Konkurs Matematyczny.

Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do nauczycieli matematyki

do dnia 09.03.2018.

 Ewa Piechota

Dorota Parada

Ogólnopolski Konkurs

Języka Niemieckiego

edycja XIX

14 marca 2018

   

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej Technik technologii drewna Technik architektury krajobrazu Technik informatyk - programowanie i testowanie gier komputerowych (e-sport) Liceum ogólnokształcące Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej Szkoła branżowa - klasa wielozawodowa Szkoła branżowa - klasa stolarska

I kolejny rok dobiegł końca. Tak wyczekany przez uczniów, którzy w piątek 23 czerwca spotkali się w sali gimnastycznej, aiał we mszy świętej w reszelskim Kościele, a następnie  w uroczystym apelu. Apelu, który miał za zadanie podsumować ich całoroczną pracę. Po wprowadzeniu sztandaru Zespołu Szkół i odśpiewaniu hymnu państwowego, zebrani wysłuchali słów wicestarosty powiatu kętrzyńskiego, p. Michała Krasińskiego, a następnie Dyrektora Zespołu p. Andrzeja Lewandowskiego.

Obaj pogratulowali i wręczyli dyplomy tym, którzy otrzymali stypendia Starosty Kętrzyńskiego dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce. Są to: Monika Pierożek, Alicja Wiktorek, Alicja, Zajk, Natalia Chamera, Marysia Adamiak i Ruben Ogryzek. Jednorazowe stypendia Starosty Kętrzyńskiego za wybitne osiągnięcia naukowe przyznano  Ani i Krysi Rozenberg za uzyskanie I miejsca w województwie  w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „ Sprachdoktor” (każda w swojej kategorii), a tym samym 34/35 miejsce w kraju.  Dyrektor Zespołu podziękował także czterem dziewczętom z klasy III TAK/TE za kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły podczas działań promocyjnych. Alicja Czepułkowska, Ania Staniszewska, Weronika Fenik oraz Ada Labarzewska  wspaniale promowały naszą szkołę w czasie odwiedzin w okolicznych gimnazjach. Kolejne wyrazy podziękowań popłynęły w kierunku Damiana Mrówki oraz Arkadiusza Ligmana za ich pracę na rzecz szkoły. W dalszej części apelu wychowawcy klas wręczyli świadectwa i dyplomy tym, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w swojej klasie. Pani Julita Okrąglewska nagrodziła uczennice, które  w minionym roku szkolnym tworzyły szkolną kronikę: Olę Żukowską, Martynę Gbur, Alicję Wiktorek i Magdę Kubis. Pani Małgorzata Chmarycz wyraziła swoją wdzięczność dla Samorządu Uczniowskiego za ich działania, dziękując za współpracę dziewczętom, które były częścią poprzedniego składu: Ali Czepułkowskiej, Ani Staniszewskiej, Weronice Fenik i Agacie Pikulskiej. Podziękowała także Filipowi Jesionowskiemu oraz Damianowi Rogowskiemu- uczniom klasy pierwszej pożarniczej- za ich udział w pokazie ratowniczym OSP Reszel podczas festynu gimnazjalnego 3 czerwca. Następnie na środek sali wystąpili ci, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najwyższą frekwencję. P. Danuta Machnio wraz z Dyrektorem nagrodzili ich słodkim podarunkiem. Tego dnia klasa trzecia Zasadniczej Szkoły Zawodowej zakończyła swoją naukę w naszych progach. Prowadzący apel Weronika Tomaszewicz i Daniel Oleksiewicz pożegnali ich bardzo serdecznie: „Dziękujemy Wam za bycie z nami, za Wasze dobre rady, za Wasz śmiech i wygłupy, za rozmowy, pomoc, prace na rzecz szkoły, internatu. Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze, najbardziej wartościowe, co przyniesie Wam radość życia i satysfakcję z tego, co robicie, jacy jesteście i jak żyjecie. Spełnienia marzeń!”.

Na koniec wspólne zdjęcie wykonane przez p. Jolantę Grzyb w ramach projektu „680 zdjęć Reszelaków i Reszla na 680. rocznicę nadania Reszlowi praw miejskich”. A potem już tylko spotkania z wychowawcami w klasach, odbiór świadectw, wzajemne życzenia na wakacje i luuuz. Odpoczywajcie nasi mili i wracajcie z szerokim uśmiechem i pięknymi wspomnieniami. Do zobaczenia.

Zdjęcie: Jolanta Grzyb

 

Zdjęcia : Artur Palke

 


Nadchodzące wydarzenia:

  • 02 - 04.03.2018 Wyjazd na Intel Extreme Masters
  • 07.03.2018 Konkurs Języka Angielskiego
  • 14.03.2018 Konkurs Języka Niemieckiego
  • 14.03.2018 Konkurs Matematyczny
  • 22.03.2018 Dzień Otwarty Szkoły

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk