UWAGA  GIMNAZJALISTO!!!

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 

 Dostarczanie dokumentów do dnia 26 czerwca 2018 do godz 15:00

Jak zapisać się do klasy pierwszej?

Regulamin rekrutacji.

Zasady przeliczania punktów.


 

Drodzy Absolwenci

Państwowego Technikum Rolniczego i Zespołu Szkół Rolniczych w Reszlu - maturzyści 1960 - 1985

Spotkanie absolwentów - informacjaSpotkanie absolwentów - informacja

Kierunki kształcenia 2018/2019

I kolejny rok dobiegł końca. Tak wyczekany przez uczniów, którzy w piątek 23 czerwca spotkali się w sali gimnastycznej, aiał we mszy świętej w reszelskim Kościele, a następnie  w uroczystym apelu. Apelu, który miał za zadanie podsumować ich całoroczną pracę. Po wprowadzeniu sztandaru Zespołu Szkół i odśpiewaniu hymnu państwowego, zebrani wysłuchali słów wicestarosty powiatu kętrzyńskiego, p. Michała Krasińskiego, a następnie Dyrektora Zespołu p. Andrzeja Lewandowskiego.

Obaj pogratulowali i wręczyli dyplomy tym, którzy otrzymali stypendia Starosty Kętrzyńskiego dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce. Są to: Monika Pierożek, Alicja Wiktorek, Alicja, Zajk, Natalia Chamera, Marysia Adamiak i Ruben Ogryzek. Jednorazowe stypendia Starosty Kętrzyńskiego za wybitne osiągnięcia naukowe przyznano  Ani i Krysi Rozenberg za uzyskanie I miejsca w województwie  w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „ Sprachdoktor” (każda w swojej kategorii), a tym samym 34/35 miejsce w kraju.  Dyrektor Zespołu podziękował także czterem dziewczętom z klasy III TAK/TE za kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły podczas działań promocyjnych. Alicja Czepułkowska, Ania Staniszewska, Weronika Fenik oraz Ada Labarzewska  wspaniale promowały naszą szkołę w czasie odwiedzin w okolicznych gimnazjach. Kolejne wyrazy podziękowań popłynęły w kierunku Damiana Mrówki oraz Arkadiusza Ligmana za ich pracę na rzecz szkoły. W dalszej części apelu wychowawcy klas wręczyli świadectwa i dyplomy tym, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w swojej klasie. Pani Julita Okrąglewska nagrodziła uczennice, które  w minionym roku szkolnym tworzyły szkolną kronikę: Olę Żukowską, Martynę Gbur, Alicję Wiktorek i Magdę Kubis. Pani Małgorzata Chmarycz wyraziła swoją wdzięczność dla Samorządu Uczniowskiego za ich działania, dziękując za współpracę dziewczętom, które były częścią poprzedniego składu: Ali Czepułkowskiej, Ani Staniszewskiej, Weronice Fenik i Agacie Pikulskiej. Podziękowała także Filipowi Jesionowskiemu oraz Damianowi Rogowskiemu- uczniom klasy pierwszej pożarniczej- za ich udział w pokazie ratowniczym OSP Reszel podczas festynu gimnazjalnego 3 czerwca. Następnie na środek sali wystąpili ci, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najwyższą frekwencję. P. Danuta Machnio wraz z Dyrektorem nagrodzili ich słodkim podarunkiem. Tego dnia klasa trzecia Zasadniczej Szkoły Zawodowej zakończyła swoją naukę w naszych progach. Prowadzący apel Weronika Tomaszewicz i Daniel Oleksiewicz pożegnali ich bardzo serdecznie: „Dziękujemy Wam za bycie z nami, za Wasze dobre rady, za Wasz śmiech i wygłupy, za rozmowy, pomoc, prace na rzecz szkoły, internatu. Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze, najbardziej wartościowe, co przyniesie Wam radość życia i satysfakcję z tego, co robicie, jacy jesteście i jak żyjecie. Spełnienia marzeń!”.

Na koniec wspólne zdjęcie wykonane przez p. Jolantę Grzyb w ramach projektu „680 zdjęć Reszelaków i Reszla na 680. rocznicę nadania Reszlowi praw miejskich”. A potem już tylko spotkania z wychowawcami w klasach, odbiór świadectw, wzajemne życzenia na wakacje i luuuz. Odpoczywajcie nasi mili i wracajcie z szerokim uśmiechem i pięknymi wspomnieniami. Do zobaczenia.

Zdjęcie: Jolanta Grzyb

 

Zdjęcia : Artur Palke

 


Nadchodzące wydarzenia:

22.06.2018 godz. 9:00 

Zakończenie roku szkolnego 

 

 

 

 

 

 Ulotka do pobrania w PDF 

 

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk