.

Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja 

w Reszlu

zaprasza na spotkanie z rodzicami

w dniu 23.11.2017

godz. 16:00

 

 

„Uczeń zapytał Mistrza:

- Czy długo trzeba oczekiwać zmiany na lepsze?

Mistrz odpowiedział:

- Jeśli chcesz oczekiwać- to długo.”

Drogi uczniu, a czy Ty ciągle czekasz na zmiany czy może wziąłeś sprawy w swoje ręce i zakończyłeś ten rok szkolny swoim osobistym sukcesem, na miarę swoich możliwości? Liczę na to, że większość z was odpowie twierdząco. Ale to nie my, lecz życie i wasza przyszłość przeprowadzą sprawdzian waszych umiejętności i wiedzy. Dzisiaj możemy jedynie wysunąć pobieżne wnioski z rocznych zestawień. I jak zawsze chwalimy, chwalimy i delektujemy się waszą motywacją do pracy, odpowiedzialną postawą i faktem, iż mamy tę przyjemność pracować na co dzień z wartościowymi, przemiłymi młodymi osobami. A słowa uznania w pierwszej kolejności skieruję do Ali Wiktorek, Ali Zajk, Huberta Głowackiego i Rafała Hossa- tegorocznych najlepszych.  Zaraz za nimi pretendenci do przyszłorocznych świadectw z wyróżnieniem: Piotr Piekuś, Norbert i Mateusz Barbarscy czy Bartek Bartkowiak. Nie rezygnujecie, idźcie w górę, a gwarantuję, że się opłaci. Biorąc pod uwagę klasy, najwyższą średnią uzyskała kl. III TAK, zaraz za nią I TE, na trzecim miejscu kl. II TAK.

Nie od dziś wiadomo, że frekwencja uczniów jest istotnym czynnikiem wpływającym na wyniki edukacyjne i jakość pracy szkoły. Regularne uczestnictwo w zajęciach, punktualność, obowiązkowość i samodyscyplina to cechy, które docenią w przyszłości  nauczyciele akademiccy i pracodawcy. A na pochwałę w tym roku zasłużył Kamil Warcaba z kl. ITD,  który nie opuścił żadnej godziny lekcyjnej. Z przyjemnością przyznam, że wiele osób uzyskało frekwencję powyżej 95%. Wymieńmy tych z najwyższą: Bartek Werstak, Ola Żukowska, Marcela Średzińska, Tymek Śliwka, Wiktoria Dziembowska, Kinga Hymol, Sara Pacholczyk, Rafał Hossa, Przemek Schmidt, Szymon Ołtuszewski, Magda Kubis, Wiktoria Naruszko. Klasowo trzy najwyższe wyniki uzyskały I TE, I TI i I TAK.

Drogi uczniu,  nie udało Ci się odnieść zwycięstwa? Nie trać nadziei, nie poddawaj się. Kieruj się słowami Szekspira: „Mądry człowiek nie opłakuje przegranej, lecz szuka sposobu, jak wyleczyć odniesione rany”. Nowy rok szkolny to nowa szansa na osiągnięcie sukcesu, na poprawę wyników. Więc odpocznij, zbierz siły, znajdź w sobie motywację i pełen zapału wróć 1 września. Przyszły rok z pewnością będzie jeszcze lepszy od minionego.


Nadchodzące wydarzenia:

 

  • 23 listopada Zebrania z rodzicami godz. 16:00
  • 9 grudnia MIKOŁAJKI godz. 15:00
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk