.

Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja 

w Reszlu

zaprasza na spotkanie z rodzicami

w dniu 23.11.2017

godz. 16:00

 

 

12 czerwca uczniowie klasy pożarniczej gościli na terenie Komend Wojewódzkiej oraz Miejskiej PSP w Olsztynie. Tuż po przybyciu grupa została powitana przez kpt. Rafała Melnyk, rzecznika prasowego KW i jednocześnie kierownika sekcji Stanowiska Kierowania KW, który oprowadził nas po terenie komendy. Serdecznie przywitali nas także Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg.

Mirosław Hołubowicz oraz  jego z-ca bryg. Robert Fliciński. A tego dnia uczniowie mieli okazję zapoznać się ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP, gdzie zostali poinformowani o rejonie działania KW i zakresie obowiązków dyżurnych pełniących tam służbę. Drugim punktem zwiedzania była Komenda Miejska PSP i tam również Stanowisko Kierowania, tym razem Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie, gdzie przedstawiono nam zasady dysponowania sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Ciekawym miejscem  było z pewnością Centrum Zarządzania Kryzysowego i stanowisko  Dyżurnego Miasta. Następnie odwiedziliśmy  miejsce stacjonowania wozów pożarniczych, w tym specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno- ekologicznego. Po obejrzeniu samochodów- pamiątkowe zdjęcie z dowódcą JRG 1 mł. bryg. Jarosławem Przybułowskim oraz oprowadzającym ogniomistrzem Mariuszem Kajetaniak. Ostatnim miejscem, gdzie zostaliśmy przyjęci równie serdecznie było Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. 16 stanowisk operatorów, którzy całą dobę przyjmują zgłoszenia nie tylko z województwa warmińsko- mazurskiego. Pracownicy opowiedzieli nam, na czym polega ich dyżur, a my przysłuchiwaliśmy się z wielkim podziwem dla ich umiejętności opanowania emocji i szybkiego podejmowania decyzji, które przecież mają często wpływ na życie człowieka. Serdecznie dziękujemy p. Komendantowi i strażakom za przychylność,  miłą atmosferę i ciekawy  przekaz jakże przydatnych informacji młodemu narybkowi pożarniczemu.

 


Nadchodzące wydarzenia:

 

  • 23 listopada Zebrania z rodzicami godz. 16:00
  • 9 grudnia MIKOŁAJKI godz. 15:00
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk