Zespół Szkół w Reszlu
Szkolne grafitti
Programowanie i testowanie gier
REKRUTACJA 2017/2018

12 czerwca uczniowie klasy pożarniczej gościli na terenie Komend Wojewódzkiej oraz Miejskiej PSP w Olsztynie. Tuż po przybyciu grupa została powitana przez kpt. Rafała Melnyk, rzecznika prasowego KW i jednocześnie kierownika sekcji Stanowiska Kierowania KW, który oprowadził nas po terenie komendy. Serdecznie przywitali nas także Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg.

Mirosław Hołubowicz oraz  jego z-ca bryg. Robert Fliciński. A tego dnia uczniowie mieli okazję zapoznać się ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP, gdzie zostali poinformowani o rejonie działania KW i zakresie obowiązków dyżurnych pełniących tam służbę. Drugim punktem zwiedzania była Komenda Miejska PSP i tam również Stanowisko Kierowania, tym razem Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie, gdzie przedstawiono nam zasady dysponowania sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Ciekawym miejscem  było z pewnością Centrum Zarządzania Kryzysowego i stanowisko  Dyżurnego Miasta. Następnie odwiedziliśmy  miejsce stacjonowania wozów pożarniczych, w tym specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno- ekologicznego. Po obejrzeniu samochodów- pamiątkowe zdjęcie z dowódcą JRG 1 mł. bryg. Jarosławem Przybułowskim oraz oprowadzającym ogniomistrzem Mariuszem Kajetaniak. Ostatnim miejscem, gdzie zostaliśmy przyjęci równie serdecznie było Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. 16 stanowisk operatorów, którzy całą dobę przyjmują zgłoszenia nie tylko z województwa warmińsko- mazurskiego. Pracownicy opowiedzieli nam, na czym polega ich dyżur, a my przysłuchiwaliśmy się z wielkim podziwem dla ich umiejętności opanowania emocji i szybkiego podejmowania decyzji, które przecież mają często wpływ na życie człowieka. Serdecznie dziękujemy p. Komendantowi i strażakom za przychylność,  miłą atmosferę i ciekawy  przekaz jakże przydatnych informacji młodemu narybkowi pożarniczemu.

 

Partnerzy

      logo pelcowizna 1