BIBLIOTEKA SZKOLNA 

OGŁASZA

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

od 5 do 22 września 2017r

 (Przynieś podpisany i wyceniony podręcznik do biblioteki.)

 ZAPRASZAMY

 I KONKURS LITERACKI

" Ceń słowa"

 Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie jednego tekstu prozy ( opowiadanie, nowela, esej) napisanego NT12 do trzech stron lub trzech wierszy.

          Podpisane prace konkursowe należy składać do polonistów.

          Termin składania prac 30 listopada 2017r.

12 czerwca uczniowie klasy pożarniczej gościli na terenie Komend Wojewódzkiej oraz Miejskiej PSP w Olsztynie. Tuż po przybyciu grupa została powitana przez kpt. Rafała Melnyk, rzecznika prasowego KW i jednocześnie kierownika sekcji Stanowiska Kierowania KW, który oprowadził nas po terenie komendy. Serdecznie przywitali nas także Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg.

Mirosław Hołubowicz oraz  jego z-ca bryg. Robert Fliciński. A tego dnia uczniowie mieli okazję zapoznać się ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP, gdzie zostali poinformowani o rejonie działania KW i zakresie obowiązków dyżurnych pełniących tam służbę. Drugim punktem zwiedzania była Komenda Miejska PSP i tam również Stanowisko Kierowania, tym razem Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie, gdzie przedstawiono nam zasady dysponowania sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Ciekawym miejscem  było z pewnością Centrum Zarządzania Kryzysowego i stanowisko  Dyżurnego Miasta. Następnie odwiedziliśmy  miejsce stacjonowania wozów pożarniczych, w tym specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno- ekologicznego. Po obejrzeniu samochodów- pamiątkowe zdjęcie z dowódcą JRG 1 mł. bryg. Jarosławem Przybułowskim oraz oprowadzającym ogniomistrzem Mariuszem Kajetaniak. Ostatnim miejscem, gdzie zostaliśmy przyjęci równie serdecznie było Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. 16 stanowisk operatorów, którzy całą dobę przyjmują zgłoszenia nie tylko z województwa warmińsko- mazurskiego. Pracownicy opowiedzieli nam, na czym polega ich dyżur, a my przysłuchiwaliśmy się z wielkim podziwem dla ich umiejętności opanowania emocji i szybkiego podejmowania decyzji, które przecież mają często wpływ na życie człowieka. Serdecznie dziękujemy p. Komendantowi i strażakom za przychylność,  miłą atmosferę i ciekawy  przekaz jakże przydatnych informacji młodemu narybkowi pożarniczemu.

 


 

 

SEKRETARIAT SZKOŁY

OTWARTY

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU

W GODZINACH OD 7:00 DO 15:00 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk