UWAGA  GIMNAZJALISTO!!!

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 

 Dostarczanie dokumentów do dnia 26 czerwca 2018 do godz 15:00

Jak zapisać się do klasy pierwszej?

Regulamin rekrutacji.

Zasady przeliczania punktów.


 

Drodzy Absolwenci

Państwowego Technikum Rolniczego i Zespołu Szkół Rolniczych w Reszlu - maturzyści 1960 - 1985

Spotkanie absolwentów - informacjaSpotkanie absolwentów - informacja

Kierunki kształcenia 2018/2019

Sobota 3. czerwca zapisze się  z pewnością na długo w pamięci uczniów klasy pożarniczej, gdyż właśnie tego dnia złożyli uroczystą przysięgę na sztandar OSP Reszel, wstępując tym samym oficjalnie w szeregi reszelskiej jednostki. A wydarzenie to miało miejsce w dniu  uroczystych obchodów 135- lecia Straży Pożarnej w Reszlu i 70- lecia OSP Reszel.

Uczniowie klasy pierwszej pożarniczej uczestniczyli we mszy św. w reszelskim kościele, po czym wraz  ze strażakami, pocztami  sztandarowymi PSP Kętrzyn, OSP Korsze, OSP Barciany, OSP Drogosze i OSP Srokowo, przy dźwiękach orkiestry dętej z Nowego Miasta Lubawskiego przemaszerowali  przez centrum miasta w kierunku remizy. Tam odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięło wielu znamienitych gości, rodziców i mieszkańców Reszla. Po przedstawieniu krótkiej historii jednostki, wręczeniu odznaczeń i medali, przyszła uroczysta chwila na ślubowanie klasy na członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Tekst przysięgi odczytał dh Dariusz Kudłak, prezes reszelskiej OSP. I tak  na placu przed strażnicą rozbrzmiały słowa:

„W pełni świadom obowiązków strażaka- ochotnika

Uroczyście przyrzekam

Czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego

Być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej

Dbałym o jej godność

Ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia”

 

 

Po ślubowaniu wysłuchano przemówień przybyłych gości oraz krótkiego koncertu orkiestry, po czym apel dobiegł końca.

 Serdecznie dziękujemy p. Krzysztofowi Iwanow za pomoc w przygotowaniu klasy do ślubowania.

Drodzy uczniowie- jesteśmy z was bardzo dumni.

A już 12 czerwca  następne ważne wydarzenie w życiu klasy i kolejna moc wrażeń- wyjazd do Komendy Wojewódzkiej PSP oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.

 


Nadchodzące wydarzenia:

22.06.2018 godz. 9:00 

Zakończenie roku szkolnego 

 

 

 

 

 

 Ulotka do pobrania w PDF 

 

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk