Sobota 3. czerwca zapisze się  z pewnością na długo w pamięci uczniów klasy pożarniczej, gdyż właśnie tego dnia złożyli uroczystą przysięgę na sztandar OSP Reszel, wstępując tym samym oficjalnie w szeregi reszelskiej jednostki. A wydarzenie to miało miejsce w dniu  uroczystych obchodów 135- lecia Straży Pożarnej w Reszlu i 70- lecia OSP Reszel.

Uczniowie klasy pierwszej pożarniczej uczestniczyli we mszy św. w reszelskim kościele, po czym wraz  ze strażakami, pocztami  sztandarowymi PSP Kętrzyn, OSP Korsze, OSP Barciany, OSP Drogosze i OSP Srokowo, przy dźwiękach orkiestry dętej z Nowego Miasta Lubawskiego przemaszerowali  przez centrum miasta w kierunku remizy. Tam odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięło wielu znamienitych gości, rodziców i mieszkańców Reszla. Po przedstawieniu krótkiej historii jednostki, wręczeniu odznaczeń i medali, przyszła uroczysta chwila na ślubowanie klasy na członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Tekst przysięgi odczytał dh Dariusz Kudłak, prezes reszelskiej OSP. I tak  na placu przed strażnicą rozbrzmiały słowa:

„W pełni świadom obowiązków strażaka- ochotnika

Uroczyście przyrzekam

Czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego

Być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej

Dbałym o jej godność

Ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia”

 

 

Po ślubowaniu wysłuchano przemówień przybyłych gości oraz krótkiego koncertu orkiestry, po czym apel dobiegł końca.

 Serdecznie dziękujemy p. Krzysztofowi Iwanow za pomoc w przygotowaniu klasy do ślubowania.

Drodzy uczniowie- jesteśmy z was bardzo dumni.

A już 12 czerwca  następne ważne wydarzenie w życiu klasy i kolejna moc wrażeń- wyjazd do Komendy Wojewódzkiej PSP oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.