Zespół Szkół w Reszlu
Szkolne grafitti
Programowanie i testowanie gier
REKRUTACJA 2017/2018

3 czerwca  na terenie Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Reszlu odbył się festyn, podczas którego nasza szkoła miała możliwość zaprezentowania oferty kształcenia na rok szkolny 2017/18. Stoisko, obsługiwane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół,   poszerzone zostało o narzędzia firm: Festool- producenta nowoczesnych elektronarzędzi i równocześnie patrona klasy Technikum Technologii Drewna oraz przyszłych stolarzy kształcących się w Zasadniczej Szkole Zawodowej   oraz  firmy Corab- producenta  systemów mocowań paneli fotowoltaicznych.  

Przybyli na festyn mieszkańcy Reszla mieli okazję  sprawdzić umiejętności uczniów TTD, stawiając przed nimi różnorodne wymagania polegające na odróbce drewna. I tak przyszli technolodzy proszeni byli o wycięcie rozmaitych kształtów, a następnie doszlifowanie małego „diamencika”. Z kolei uczniowie Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej wraz z przedstawicielami firmy CORAB prezentowali tajniki działania paneli fotowoltaicznych.

Tego także dnia przybyli goście mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się udostępnionemu przez reszelską jednostkę OSP wozowi do działań ratowniczo- gaśniczych. Towarzyszący mu druhowie OSP wraz z uczniami klasy pożarniczej Filipem Jesionowskim i Damianem Rogowskim przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dziękujemy dyrektorowi reszelskiego gimnazjum, towarzyszącym nam tego dnia firmom oraz jednostce OSP w Reszlu za możliwość zaprezentowania naszej szkoły oraz pomoc w naszych działaniach.

Partnerzy

      logo pelcowizna 1