.

Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja 

w Reszlu

zaprasza na spotkanie z rodzicami

w dniu 23.11.2017

godz. 16:00

 

 

15 maja uczniowie klasy pożarniczej gościli w progach Komendy Powiatowej PSP. Cel wycieczki to realizacja jednego z punktów treści programowych przedmiotu „Edukacja pożarnicza”,  jakim jest zapoznanie z zasadami musztry w Państwowej Straży Pożarnej oraz ceremoniału pożarniczego. Młodzież, powitana przez Komendanta Powiatowego st. bryg. Zbigniewa Borysa z życzeniami powodzenia na czas zajęć, oddana została w ręce kpt. Sławomira Siwek.

W ciągu kolejnych dwóch godzin na placu ćwiczebnym w otoczeniu wozów gaśniczych każdy z uczniów został dokładnie przeszkolony pod kątem musztry indywidualnej i zbiorowej oraz ceremoniału pożarniczego. Ćwiczeniom podlegały m.in.: zachowanie się w szyku- w ugrupowaniu rozwiniętym i marszowym; przyjmowanie postawy zasadniczej i swobodnej; wykonywanie zwrotów i marszu krokiem zwykłym i defiladowym czy wykonywanie rozkazów w pododdziale w czasie uroczystej zbiórki. Omówiono także przebieg jakże ważnego wydarzenia w życiu klasy, jakim 3 czerwca będzie ślubowanie na członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a wszystko z okazji 135 rocznicy istnienia jednostki OSP w Reszlu. Zajęcia w komendzie minęły bardzo szybko i, mimo wymaganej dyscypliny, w niezmiernie miłej atmosferze. Na koniec pamiątkowe zdjęcie na tle pięknej strażackiej czerwieni i uśmiechnięta młodzież wróciła do Reszla. Kolejne zajęcia wyjazdowe  już w czerwcu. Serdecznie dziękujemy prowadzącemu,  p. Komendantowi oraz z-cy Komendanta bryg. Szymonowi Sapieha za możliwość doskonalenia zdobytych umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów.


Nadchodzące wydarzenia:

 

  • 23 listopada Zebrania z rodzicami godz. 16:00
  • 9 grudnia MIKOŁAJKI godz. 15:00
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk