7 marca 2018 odbędzie się XVIII  
edycja Ogólnopolskiego
Konkursu Języka Angielskiego English Ace
Termin zgłoszeń mija we wtorek 13.02.2018
 
Zachęcam do udziału ;)  
Anna Jałoszewska

Z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby π

14.03.2018 (środa) odbędzie się Szkolny Konkurs Matematyczny.

Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do nauczycieli matematyki

do dnia 09.03.2018.

 Ewa Piechota

Dorota Parada

Ogólnopolski Konkurs

Języka Niemieckiego

edycja XIX

14 marca 2018

   

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej Technik technologii drewna Technik architektury krajobrazu Technik informatyk - programowanie i testowanie gier komputerowych (e-sport) Liceum ogólnokształcące Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej Szkoła branżowa - klasa wielozawodowa Szkoła branżowa - klasa stolarska

15 maja uczniowie klasy pożarniczej gościli w progach Komendy Powiatowej PSP. Cel wycieczki to realizacja jednego z punktów treści programowych przedmiotu „Edukacja pożarnicza”,  jakim jest zapoznanie z zasadami musztry w Państwowej Straży Pożarnej oraz ceremoniału pożarniczego. Młodzież, powitana przez Komendanta Powiatowego st. bryg. Zbigniewa Borysa z życzeniami powodzenia na czas zajęć, oddana została w ręce kpt. Sławomira Siwek.

W ciągu kolejnych dwóch godzin na placu ćwiczebnym w otoczeniu wozów gaśniczych każdy z uczniów został dokładnie przeszkolony pod kątem musztry indywidualnej i zbiorowej oraz ceremoniału pożarniczego. Ćwiczeniom podlegały m.in.: zachowanie się w szyku- w ugrupowaniu rozwiniętym i marszowym; przyjmowanie postawy zasadniczej i swobodnej; wykonywanie zwrotów i marszu krokiem zwykłym i defiladowym czy wykonywanie rozkazów w pododdziale w czasie uroczystej zbiórki. Omówiono także przebieg jakże ważnego wydarzenia w życiu klasy, jakim 3 czerwca będzie ślubowanie na członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a wszystko z okazji 135 rocznicy istnienia jednostki OSP w Reszlu. Zajęcia w komendzie minęły bardzo szybko i, mimo wymaganej dyscypliny, w niezmiernie miłej atmosferze. Na koniec pamiątkowe zdjęcie na tle pięknej strażackiej czerwieni i uśmiechnięta młodzież wróciła do Reszla. Kolejne zajęcia wyjazdowe  już w czerwcu. Serdecznie dziękujemy prowadzącemu,  p. Komendantowi oraz z-cy Komendanta bryg. Szymonowi Sapieha za możliwość doskonalenia zdobytych umiejętności pod okiem najlepszych specjalistów.


Nadchodzące wydarzenia:

  • 02 - 04.03.2018 Wyjazd na Intel Extreme Masters
  • 07.03.2018 Konkurs Języka Angielskiego
  • 14.03.2018 Konkurs Języka Niemieckiego
  • 14.03.2018 Konkurs Matematyczny
  • 22.03.2018 Dzień Otwarty Szkoły

 

Pomoc dla Florianka

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies(ciasteczek) i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników. W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na stosowanie cookies.
  Ciasteczka na tej stronie.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk