Za naszymi maturzystami pierwsze dni egzaminacyjnych zmagań. Absolwenci klas IV TE, IV TAK i IV TI są już po pisemnej części z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Tuż przed pierwszym egzaminem  4 maja większość z nich odczuwała wielki stres. Część obawiała się „Dziadów”, teraz już wiemy, że po otworzeniu arkusza szybko odetchnęli z ulgą.  Kilka osób podeszło do tego wydarzenia całkiem spokojnie: „To po prostu sprawdzian moich wiadomości. Jeśli uczyłam(em) się 4 lata, z pewnością dam radę”.

Wszyscy dzisiaj odczuwają ulgę, że ten etap już za nimi. Teraz przygotowują się do części ustnej, która rozpocznie się 9 maja egzaminem z języka angielskiego, a w dniach 15-17 maja przystąpią do części ustnej z języka polskiego. Jednocześnie odbywać się będą egzaminy na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu. W tym roku najwięcej osób zdecydowało się na wiedzę o społeczeństwie, w dalszej kolejności wybrano geografię, biologię, język polski, język angielski i matematykę. Wyniki poznamy 30 czerwca.

Na następne dni, nasza droga młodzieży, życzymy powodzenia. Dajcie z siebie wszystko!