Do szczęścia otwarte drzwi, nie szukaj kluczy”- ta myśl przewodnia przyświecała tegorocznej gali pożegnania klas IV Technikum Ekonomicznego, IV Technikum Architektury Krajobrazu oraz IV Technikum Informatycznego. Uroczystość podzielona na dwie części- tę przygotowaną po raz ostatni przez klasy czwarte oraz artystyczną- przez klasy III TEA oraz III TI, zebrała wspaniałe recenzje zgromadzonej społeczności szkolnej, tworząc niezmiernie miłą i wzruszającą atmosferę tego dnia. Po wprowadzeniu sztandaru Zespołu Szkół prowadzący Agata Kisielińska i Mirek Jakubowski rozpoczęli od podziękowań w imieniu klas kończących naukę.

Panu Dyrektorowi Andrzejowi Lewandowskiemu oraz całemu gronu pedagogicznemu złożono wyrazy wdzięczności za „ciepły uśmiech- tak bardzo potrzebny w chwilach zwątpienia, za stworzenie rodzinnej atmosfery, za każdą porcję wiedzy, która została przekazana. To dzięki Wam poznawaliśmy tajemnice, zmienialiśmy swe poglądy i zapatrywania na otaczający świat. Pragniemy także złożyć ukłon w stronę naszych wychowawców p. Joanny i Mariusza Śliwka, Teresy i Kazimierza Doborzyńskich, którzy nigdy nie tracili sił, by przemawiać nam do rozsądku.

Rozsądku, który w młodzieńczym życiu gdzieś ginie. Chcemy przeprosić za popełnione błędy i podziękować za wyrozumiałość.” Następnie wyrażono podziękowania pracownikom szkoły, rodzicom oraz wszystkim uczniom, bo przecież „jesteśmy cząstką w zespole, z niego płynie nasza siła”. Żegna nas również skład pocztu sztandarowego po latach reprezentowania szkoły. Stąd przekazanie sztandaru szkoły, w  którym uczestniczyli: Marta Walasińska, Maja Nalesińska i Piotr Dziemiańczyk uczniom klas pierwszych: Martynie Gbur, Kasi Szczepaniak oraz Damianowi Rogowskiemu. Ten punkt programu był doskonałym momentem do podziękowań opiekunowi Samorządu Uczniowskiego- p.Małgorzacie Chmarycz „nauczycielowi, który jest dla nas niezwykle ważny i na długo pozostanie w naszych sercach (..) za ogromne poświęcenie, zaufanie i oddanie, za cierpliwość, życzliwość i zaangażowanie”. To wystąpienie było początkiem wielu podniosłych chwil w dalszej części programu. Wychowawcy wręczyli świadectwa ukończenia szkoły, listy gratulacyjne najlepszym uczniom, przekazali je także ich rodzicom. A najlepszymi absolwentami z najwyższymi wynikami są: Monika Pierożek, Marysia Adamiak, Natalia Chamera oraz Ruben Ogryzek. Na niewątpliwe wyróżnienie zasłużyła Olga Łucek, wielki talent muzyczny, nasza duma, która wielokrotnie reprezentowała szkołę w konkursach, w czasie uroczystości powiatowych, wielkie serce i gotowość do pomocy oraz wspierania wszelkich akcji szkolnych. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy włożyli swe serce w życie szkoły. Z pewnością był to nieoceniony Samorząd Uczniowski i tego dnia został nagrodzony za całokształt. A byli to: Agata Kisielińska, Maja Nalesińska, Ola Mazurowska, Natalia Chamera, Marta Walasińska i Mirek Jakubowski. Jak bardzo będzie was brakowało… Pani Julita Okrąglewska wręczyła nagrody Natalii Chamera oraz Kasi Grudnej za wkład pracy w tworzeniu kroniki szkoły. Pani Monika Małolepsza podziękowała uczennicom klasy IV TAK: Paulinie Dunaj, Kasi Grudnej, Nikoli Stańczuk  oraz Marcie Walasińskiej za udział w pracach Spółdzielni Uczniowskiej „Akacja”, za oprawę plastyczną imprez szkolnych oraz udział w projekcie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu. Po nagrodach przyszła kolej na część rozrywkową, a uśmiech w kolejnych minutach zapewnili nam uczniowie klasy III TEA. Debiutujący prowadzący- Maciek Kucharski oraz Janek Bieżuński- spisali się na złoty medal. Rozpoczęli od powołania jury w składzie: p. Artur Palke, p. Tadeusz Ogłuszka, p. Amanda Mazurowska, p. Monika Małolepsza oraz p. Ewa Piechota. Każda z klas powołała 8-osobową drużynę i od tej pory wybrańcy poddani zostali wielu niełatwym egzaminom. Na szczęście zespołów miały one do dyspozycji koła ratunkowe: telefon do przyjaciela oraz wymianę jednej z osób składu na osobę z widowni. Pierwsza z konkurencji polegała na wbiciu jak największej ilości gwoździ do pieńka, a wygrała ją klasa IVEA- dziewczęta pokonały chłopców. Następna konkurencja polegała na jak najlepszym i najszybszym nakręceniu nakrętek na szpilkę, lepsi okazali się chłopcy z IVTI. Kolejne, początkowo wywołujące strach w oczach przyszłych informatyków, zadanie to naszycie jak największej ilości guzików na materiał w ciągu jednej minuty. I tym razem zwycięstwo odnieśli chłopcy.Najsmaczniejszą konkurencją okazała się być bagietka, którą należało zjeść w jak najszybszym tempie. I któż inny, jeśli nie Patryk J., nasz Makłowicz Junior, nie poradziłby sobie najlepiej. A potem cykuta - sok z cytryny, po wypiciu którego wymagano zaprezentowania banana na twarzy. Wytypowani zostali- Kamil Juchimiuk oraz Olga Łucek. I wreszcie wygrana płci pięknej. Czy potrafią chodzić z gracją? To pytanie zadali sobie prowadzący i przekazując książki Nikoli Stańczuk i Mirkowi Jakubowskiemu polecili im przejść przez tor przeszkód z ową na głowie. Nikola zdecydowanie zwyciężyła. I przyszedł moment na, jak się okazało, najzabawniejszą konkurencję- kręcenie bioderkami przy użyciu hula-hop. Przy głośnym śmiechu publiczności podziwialiśmy starania Szymona Block oraz Marysi Adamiak, która  okazała się lepszą. W jaki sposób najszybciej zarobić pieniądze? Niestety za odpowiedź na  to pytanie nie została nagrodzona żadna z drużyn, ale od czego studia i przyszłość. Oby uczestnicy jak najszybciej znaleźli klucz dostępu do fortuny. W rozpoznaniu tytułu piosenki obie drużyny zwyciężyły ex aequo. W kolejnych zmaganiach lepszym siłaczem, który dłużej utrzymał 5-kg kulę w starciu Szymon B. contra Mateusz C. okazał się być Mateusz Cyliński. Najwięcej 5- literowych słów w języku angielskim w ciągu minuty wymienili informatycy. Pokaźną kanapkę o gigantycznych wymiarach przygotowali chłopcy z kl. IVTI. Na koniec zadanie związane z wiedzą kierunkową. Każda z klas wykorzystała koło ratunkowe, prosząc o pomoc nauczycieli. I wszystkie zebrały równą ilość punktów. Całość programu przerywana była reklamami oraz  muzyczno-wokalnymi występami Mileny Bugaj, Weroniki Fenik oraz Remka Pawelczyk. Po wykonanych zadaniach klasy maturalne zostały poproszone na środek. Czekały z niecierpliwością na werdykt jury.  Minimalną ilością punktów zwyciężyła klasa.... IVTEA! Wystrzeliły konfetti, a obydwie klasy zostały nagrodzone oklaskami. Każda z  klas dostała medale oraz ze względu na fakt, iż każdy z zawodników ukończył kurs „Przygotowania do życia po maturze", wszyscy otrzymali również certyfikat potwierdzający zdobyte kwalifikacje.

Uśmiech publiczności, a przede wszystkim tych najważniejszych- absolwentów- to najlepsza i najradośniejsza nagroda dla przygotowujących to pożegnanie. Wspólnych zdjęć nie było końca. To one zatrzymają te niepowtarzalne chwile w waszej i naszej  pamięci.

Po chwilach wzruszenia, czas na egzaminy maturalne. My- grono pedagogiczne- trzymamy za was kciuki i wierzymy w wasze umiejętności. Wspieramy całym sercem!

Foto: Radosław Badziński