21.04.2017r na terenie Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie odbyły się okręgowe eliminacje XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Prawie 200 uczniów wzięło udział w rywalizacji w następujących blokach tematycznych: 

1. Produkcja roślinna
2. Produkcja zwierzęca
3. Architektura krajobrazu
4. Ogrodnictwo
5. Mechanizacja rolnictwa
6. Ochrona i inżynieria środowiska
7. Technologia żywności
8. Gastronomia
9. Agrobiznes
10. Leśnictwo
11. Weterynaria

          Naszą szkołę w bloku Architektura krajobrazu reprezentowała uczennica klasy IV TAK, Katarzyna Grudna. Kasia wraz z innymi uczestnikami podeszła do 2 etapów olimpiady składających się z części teoretycznej (test)  i praktycznej (zadanie praktyczne). Suma punktów jaką uzyskała Kasia  dała jej ex aequo z reprezentantką szkoły z  Gołotczyzny  7 miejsce. GRATULUJEMY!!!