Dn. 25 kwietnia zgodnie z tradycją szkoły tegoroczni maturzyści udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Św. Lipce.  Uczniom towarzyszyli ich wychowawcy oraz ks. Karol Misiewicz. Z pieśnią na ustach ok. 11ej dotarli do celu, gdzie zostali serdecznie powitani przez superiora świętolipskiej parafii  o. A. Jacyniaka oraz o. Marka Wilocha. Gospodarz parafii wraz z ks. Karolem odprawili mszę św. w intencji maturzystów oraz pracowników szkoły z życzeniami powodzenia podczas nadchodzących egzaminów.

Po mszy wysłuchano koncertu organowego, a o. Marek oprowadził przybyłych po bazylice, opowiadając o jej  historii. A później przyszedł czas na odpoczynek połączony z konsumpcją własnoręcznie upieczonych przy ognisku kiełbasek.  Wszyscy  uczestnicy z pewnością mieli świadomość tej ostatniej już wspólnej wyprawy i z tego powodu niewątpliwie pozostanie ona w ich pamięci.

Serdecznie dziękujemy ojcom Jezuitom za przemiłe przyjęcie naszej załogi oraz coroczną współpracę z nami oraz ks. Karolowi za organizację pielgrzymki. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie umocnieni słowem bożym pomyślnie przejdą zbliżające się jakże ważne dla nich chwile.